آیا میشود رنگ کفش چرم را عوض کرد

آیا میشود رنگ کفش چرم را عوض کرد؟ اگر کفش‌ چرمی شما رنگ خود را از دست داده است و برای پنهان کردن خط و خش آن می‌خواهید کفش‌ها را رنگ آمیزی کنید، بهترین راه رنگ زدن کفش چرم است؛ چرا که با این کار می‌توانید ظاهر کفش های خود را در عرض چند ساعت تغییر دهید. ما در این مقاله قصد داریم در مورد این موضوع که: آیا می‌شود رنگ چرم کفش را عوض کرد یا نه؟ با شما صحبت کنیم.

بنابراین توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب از ادیم چرم همراه ما بمانید.

محبوب ترین رنگ کفش چرم

یکی از بهترین راه ها برای ترمیم چرم کفش رنگ زدن آن است. در صورتی که قصد دارید کفش‌های چرمی خود را رنگ کنید، مطمئناً تمایل دارید تا از رنگ‌های به خصوصی استفاده کنید.

البته بعضی از افراد ترجیح می‌دهند که از رنگ‌های محبوب جهت تغییر رنگ کفش چرم خود استفاده کنند که ما در این قسمت قصد داریم در مورد محبوب‌ترین رنگ‌های کفش چرم مصنوعی ورنی مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم.

1) مشکی

مشکی تیره‌ترین رنگ در بین رنگ‌های دیگر است که معمولاً نمادی از قدرت است؛ چرا که بیشتر پادشاهان یا اشراف زادگان در زمان‌های قدیم از رنگ سیاه استفاده می‌کردند. در واقع شما می‌توانید برای پوشاندن خطوط ایجاد شده در اثر کهنگی کفش خود، از رنگ سیاه استفاده کنید.

رنگ قهوه‌ای شباهت بیشتری به رنگ پوست انسان دارد که در واقع محدوده ای بین رنگ‌های سیاه و قرمز است.

2) رنگ سفید

با وجود اینکه کمتر کسی از رنگ سفید برای رنگ کفش چرم استفاده می‌کند، اما همچنان افرادی هستند که طرفداران پرو پا قرص رنگ سفید هستند.

3) آبی

احتمالاً بیشتر لباس‌های دریانوردان یا ماهیگیران به رنگ آبی است. البته این رنگ فقط مربوط به حیطه دریانوردی نیست و بیشتر افرادی که ترجیح می‌دهند رنگ کفش چرم خود را با لباس‌های آبی ست کنند، می‌توانند از این رنگ استفاده کنند.

از دیگر رنگ‌های محبوب رنگ کفش چرم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خاکستری
  • قرمز
  • بنفش

نحوه رنگ كردن كفش چرم

برای این کار بهتر است از یک برس اسفنجی یا پارچه استفاده کنید. البته توجه کنید که رنگ کفش را در یک لایه نازک با استفاده از ضربه‌های متوالی روی کفش چرم پخش کنید و به مدت ۳۰ دقیقه منتظر بمانید تا رنگ خشک شود.

تغییر رنگ کفش چرم
تغییر رنگ کفش چرم

البته به احتمال زیاد لازم است تا لایه دوم از رنگ نیز اعمال شود؛ چرا که معمولاً لایه اول کمرنگ بوده و ظاهر جذابی به کفش‌های شما نمی‌بخشد. در صورتی که بعد از اعمال لایه دوم رنگ کفش چرم خود، از ظاهر کفش ناراضی بودید، می‌توانید لایه سوم را نیز اعمال کنید.

نکات مهم در مورد تغییر رنگ کفش چرم

این نکات شامل موارد زیر هستند:

  • بهتر است بین لایه‌های اول، دوم و سوم رنگ، ۳۰ دقیقه صبر کنید.
  • با استفاده از یک قلمو قسمت‌هایی که دسترسی کاملی به آن ها ندارید را می‌توانید رنگ آمیزی کنید.

آیا میشود کیف چرم را رنگ کرد؟

رنگ کردن کیف چرم مصنوعی امکان پذیر است و در صورت نیاز میتوان این کار را انجام داد. اما کسانی که قصد دارند به رنگ کردن چرم مصنوعی بپردازند باید توسط افراد متخصص برای انجام این کار اقدام کنند و یا طبق اصول صحیح کیف چرمی را رنگ نمایند.

در چه مواقعی به رنگ کردن کیف چرمی پرداخته می شود؟

رنگ کردن کیف چرمی به دلایل مختلفی انجام می شود که برخی از مهمترین دلایل آن از قبیل زیر هستند:

1) تغییر رنگ کیف چرم مصنوعی

تغییر رنگ چرم مصنوعی کیف زنانه از رایج ترین مسائلی است که باعث نیاز به رنگ کردن کیف چرمی می شود. در بسیاری از مواقع در طول زمان کیف های چرمی به دلایل مختلف از جمله تابش آفتاب شدید بر روی کیف، تغییر رنگ پیدا می کنند و در این واقع میتوان به رنگ کردن کیف چرمی پرداخت.

2) آسیب دیدن کیف چرمی

یکی دیگر از مواقعی که به دلیل بروز آن به رنگ کردن کیف چرمی پرداخته می شود، آسیب دیدن آن است و در این زمان به کمک رنگ چرم سعی بر آن می شود تا آسیب دیدگی ها پوشانده شوند و ترمیم چرم کیف انجام شود. به عبارت دیگر در این خصوص هدف از رنگ کردن کیف چرمی ترمیم آن است.

3) تمایل به تنوع در رنگ کیف

گاهی اوقات کسانی که از کیف چرمی استفاده می کنند و برای مدت زمان بسیار طولانی آن را در اختیار دارند، کیف چرمی را رنگ می کنند تا تنوعی در رنگ آن ایجاد شود و ظاهر متفاوتی در آن به وجود آید.

تغییر رنگ کیف چرم مصنوعی
تغییر رنگ کیف چرم مصنوعی

4) علاقه به کیف چرمی

از دیگر مسائلی که میتوان آن را علتی برای تغییر رنگ کیف در نظر گرفت، علاقه خاص به یک کیف چرمی است. همانطور که می دانید برخی از افراد به وسایل شخصی خود مثل کیف علاقه خاصی پیدا می کنند و وابستگی به آن نشان می دهند.

از این جهت از کیف برای مدت طولانی استفاده می کنند و به کمک رنگ کیف سعی بر آن دارند که ترمیم کیف و یا تغییر رنگ آن را انجام دهند.

تغییر رنگ چرم قهوه ای به مشکی چگونه است؟

رنگ مشکی و قهوه ای از رایج ترین رنگ ها برای کفش چرمی هستند که اگر بخواهید موجب تغییر رنگ چرم قهوه ای به مشکی شوید، باید در ابتدا سطح کفش را با یک اسفنج نرم تمیز کنید و کاملا آلودگی ها و ذرات اضافی را از آن جدا نمایید.

پس از آن

میتوانید از اسپری رنگ چرم استفاده کنید و آن را از فاصله 20 سانتی متری بر روی کفش چرمی قهوه ای استفاده کنید تا رنگ آن از قهوه ای به مشکی تبدیل شود.

همچنین لازم به ذکر است که اگر نمیخواهید رنگ کفش از قهوه ای به مشکی تبدیل شود، می توانید از اسپری رنگ قهوه ای بهره ببرید.

اسپری رنگ چرم مصنوعی چگونه است؟

اسپری رنگ چرم مصنوعی همانطور که از نام آن پیدا است به صورت اسپری تولید می شود و رنگ چرم از طریق آن به صورت مایع قابل انتقال به کیف است. این اسپری ها را باید به صورت زاویه دار و از فاصله مناسب بر روی کیف چرم عروسکی اسپری کرد تا رنگ آن به کیف منتقل شود.

دقت داشته باشید که

در حین اسپری کردن کیف چرمی باید این کار را در فضای باز و آزاد  انجام دهید تا رنگ چرم بر روی کالاها و وسایل دیگر نریزد و بوی آن نیز برای شما مشکلی ایجاد نکند.

رنگ چرم را از کجا بخرم؟

رنگ چرم یک کالای بسیار رایج است که به راحتی میتوانید آن را تهیه کنید و مورد استفاده قرار دهید. این کالا از طریق فروشگاه های اینترنتی مختلف در دسترس است. اغلب فروشگاه های اینترنتی در زمینه های مختلف فعالیت دارند و همه کالاهای مختلف را ارائه می دهند که در بین آنها میتوانید برای خرید رنگ چرم نیز اقدام کنید.

علاوه بر آن

فروشگاه های انلاین و یا حضوری که به صورت تخصصی در زمینه چرم فعالیت دارند نیز معمولا رنگ چرم را در اختیار متقاضیان قرار می دهند که از طریق انها می توان برای خرید رنگ اقدام نمود.


تغییر رنگ چرم قهوه ای به مشکی
تغییر رنگ چرم قهوه ای به مشکی

توجه داشته باشید که خرید رنگ مخصوص چرم را میتوان در رنگبندی های مختلف مانند: مشکی، قهوه ای و … انجام دهید.

سخن پایانی

ما در این مقاله در مورد تغییر رنگ کفش چرم به صورت کامل با شما صحبت کردیم. امیدواریم که به پاسخ سوال: آیا می‌شود رنگ کفش چرم را عوض کرد؟ رسیده باشید؛ چرا که کفش‌های چرمی در صورتی که سال‌های طولانی مورد استفاده قرار بگیرند، قطعاً دچار خرابی خواهند شد که بهترین راه برای جبران این خرابی ها استفاده از رنگ کفش چرم است.

با توجه به سلیقه و رنگ لباس خود می‌توانید کفش خود را رنگ آمیزی کنید. در صورتی که سوالی دارید یا قصد خرید انواع چرم مصنوعی را دارید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه ادیم چرم که بهترین وارد کننده چرم مصنوعی در ایران است، به صورت آنلاین یا تلفنی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه