آیا کاپشن چرم اتو می شود؟

آیا کاپشن چرم اتو می شود؟ چرم به دلیل سبک و دوام خود مشهور است. اما زمانی که به طور مکرر از آن استفاده می شود یا زمانی که آن را به درستی ذخیره نمی کنید، می تواند شروع به چروک شدن کند.

با این وجود، از بین بردن چین و چروک از روی چرم مصنوعی شما خیلی سخت نیست. می توانید با استفاده از مقدار متوسط بخار و حرارت کم، چین و چروک ها را از بین ببرید. این باعث می شود چرم شما بدون آسیب رساندن به آن ترد به نظر برسد.

تا انتهای این مقاله از ادیم چرم همراه بمانید تا مرحله به مرحله از بین بردن چروک کاپشن چرم را توضیح دهیم.

آیا می توانم چروک کفش چرمی را از بین ببرم؟

متأسفانه، از بین بردن چین و چروک چرم واقعاً ممکن نیست.

یک متخصص بسیار با تجربه ممکن است بتواند با استفاده از گرما و رطوبت، چین و چروک ها را کمی صاف کند، اما شما نمی توانید به طور کامل از شر آنها خلاص شوید.

بهترین راه از بین بردن چروک چرم مصنوعی

در پاسخ به این سوال: آیا کاپشن چرم اتو می شود؟ بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

1) سطح چرم خود را با یک پاک کننده چرم ملایم تمیز کنید.

تمیز کردن سطح پارچه کاپشن چرم

2) همچنین می توانید از ترکیب آب و صابون ملایم استفاده کنید.

قبل از شروع هر گونه لکه یا کثیفی را از بین ببرید و اجازه دهید چرم کاملاً خشک شود.

استفاده از ترکیب آب و صابون برای از بین بردن چروک چرم

3) اجناس چرمی را که می خواهید چروک کنید روی چوب لباسی قرار دهید.

مطمئن شوید که چوب لباسی با لباس مناسب است. اگر نیاز به حذف چین و چروک های کت دارید، از چوب لباسی با شانه های پهن استفاده کنید. این تضمین می‌کند که هرگونه فشاری که از کشیدن ژاکت ایجاد می‌شود، چین‌های بیشتری را در خط شانه ایجاد نمی‌کند.

آویزهایی با گیره های لاستیکی برای دامن و شلوار عالی هستند. لباس ها را از کمر آویزان کنید تا بتوانند در تمام طول خود آویزان شوند.

اگر مورد شما برای آویزان کردن بیش از حد بزرگ باشد، کشیدن ممکن است کارساز نباشد. از آویزهای فلزی نازک استفاده نکنید. وقتی تحت استرس قرار می گیرند، می توانند خم شوند.

آویزان کردن کاپشن چرم از چوب لباسی

شما باید لباس را در محیطی محکم آویزان کنید. همانطور که لباس خود را می کشید، باید آن را در مکانی آویزان کنید که بتواند نیروی چرم را تحمل کند و همچنین در برابر فرآیند کشیدن مقاومت کند.

بیشتر بخوانید: چرم مصنوعی پالتو

مکان های مناسب می تواند شامل تیرهای داخل کمد و قفسه های کت باشد. میله های فشار برای پرده ها و میخ های کوچک روی دیوار زمانی که آنها را تحت فشار قرار می دهید ممکن است از کار بیفتند، بنابراین بهتر است از آنها اجتناب کنید.

مطمئن شوید که به آرامی می کشید. لباس را به آرامی بکشید تا چروک ها شل شوند. شما باید به طور همزمان در جهت مخالف بکشید. اگر با چین و چروک های عمودی کار می کنید، باید آن را از بالا و پایین بگیرید و به آرامی در هر دو جهت بکشید.

کشیدن متناوب از بالا و پایین و از دو طرف لباس به شل شدن چین و چروک ها کمک می کند. از نگه داشتن کشش برای مدت طولانی خودداری کنید. سعی کنید هر بار بیشتر از پنج ثانیه نکشید. قبل از اینکه دوباره شروع به کشیدن کنید، اجازه دهید پنج ثانیه دیگر لباس آویزان شود.

این روش فقط برای چین و چروک های کوچک مناسب است تا چین و چروک های بزرگ.

اتو کردن کت چرم
اتو کردن کت چرم

چگونه چروک کاپشن را از بین ببریم؟

آیا کاپشن چرم اتو می شود؟ می توانید از بخارشوی روی چرم مصنوعی یا چرم پوشاک استفاده کنید.

قبل از شروع:

اطمینان حاصل کنید که بخارشوی خود را روی یک تنظیم متوسط به پایین تنظیم کرده اید و قبل از شروع، آن را فعال کنید تا به طور کامل گرم شود.

قبل از اینکه بخار را نزدیک چرم مصنوعی کنید، ابتدا، آن را از چرم دور کنید. اگر بخار سرد باشد، این می تواند به وسیله شما متراکم شود که می تواند آسیب زا باشد.

بخارشوی ها می توانند برای از بین بردن چین و چروک های چرم بسیار موثر باشند.

تنظسم بخارشوی  برای از بین بردن چروک چرم

برای این کار:

لباس خود را آویزان کنید

شاید دارید یک لباس چرمی بخارشوی می کنید؟ اگر چنین است، آن را به صورت عمودی آویزان کنید.

بخار باعث شل شدن چرم می شود و اطمینان حاصل می کند که وزن طبیعی لباس شما چین و چروک ها را به سمت پایین و بیرون می کشد. می توانید از چوب لباسی یا قفسه بخاری ایستاده خود استفاده کنید.

اگر وسایل چرمی شما برای آویزان کردن بزرگ هستند، نگران نباشید. هنوز هم می توانید انتظار داشته باشید که بخار آنقدر چرم را شل کند که چین و چروک ها ته نشین شوند.

از بخارشوی خود استفاده کنید تا یک لایه بخار را روی نواحی چروکیده اجناس چرمی خود بمالید. اگر می توانید، سعی کنید قسمت های داخلی و خارجی مناطق چروکیده را اتو کنید.

اتو کردن کاپشن چرم

بخار شوی را حدود چهار اینچ از لباس بگیرید. شما فقط باید در هر زمان حدود یک ثانیه بخار را اعمال کنید. همانطور که اگر آن را اتو می کردید روی لباس حرکت کنید.

اگر متوجه شدید که چین و چروک‌هایتان پس از بخار کردن به خودی خود آرام نمی‌شوند، آن‌ها را به آرامی بکشید تا بیشتر شل شوند. یکباره زیاد بخار نزنید زیرا باعث آسیب به چرم و درزها می شود.

اگر به دلیل بخار، رطوبت روی چرم شما شروع به ایجاد کرد، از یک پارچه تمیز و خشک استفاده کنید تا رطوبت اضافی را از بین ببرید.

چگونه چروک کاپشن چرم را از بین ببریم

قصد خرید کت چرمی بدون چروک دارید؟

در صورتی که قصد خرید بهترین کت و چرم کفش، چرم کیف و چرم مبلمان را دارید همین امروز با کارشناسان مجموعه ادیم چرم یکی از بهترین وارد کننده چرم مصنوعی در ایران ما تماس بگیرید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه