آیا کفش چرم بو میگیرد

آیا کفش چرم بو میگیرد؟ آیا با مشکل بو گرفتن کفش چرمی رو به رو هستید؟ آیا میخواهید از علت بو گرفتن کفش چرمی مطلع شوید؟ نگهداری کفش مصنوعی به چه صورت است؟چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم؟ چرم مصنوعی پوسته می شود؟ اگر میخواهید از این مسائل مطلع شوید و نحوه از بین بردن بوی بد کفش چرم مصنوعی را بدانید، تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید.

بو گرفتن پا در داخل کفش مشکلی است که همه ما با آن رو به رو هستیم و به دنبال راهی برای برطرف کردن این مشکل خواهیم بود. زیرا زمانی که پا در داخل کفش بو می گیرد شرایط نامطلوبی را ایجاد می کند و باعث می شود که افراد اعتماد به نفس خود را از دست دهند.

از این جهت پیدا کردن راهی برای برطرف کردن بوی بد کفش مساله مهمی است که نباید از آن غافل بود و به همین دلیل در مجموعه ادیم چرم قصد داریم که به بررسی این موضوع بپردازیم.

آیا کفش چرم بو میگیرد؟

کفش چرم همانند سایر متریالی که برای تولید کفش استفاده می شود، دچار بوی بد می شود و بو می گیرد اما منشا بو گرفتن کفش چرمی خود آن نیست بلکه علت دیگری باعث بروز این مشکل می شود.

علت بو گرفتن کفش چرمی چیست؟

در واقع اصلی ترین علت بو گرفتن کفش چرمی و سایر انواع کفش، وجود رطوبت است؛ زمانی که پا در داخل کفش عرق می کند و محیط کفش مرطوب می شود، بوی بد در کفش به وجود می آید.

علاوه بر آن بی کیفیت بودن چرم مصنوعی و یا نامناسب بودن آن برای تولید کفش از مسائل دیگری است که میتواند موجب ایجاد بوی بد  در کفش شود. به همین دلیل در حین خرید کفش چرمی باید به نوع چرم آن دقت کنید تا از کیفیت مناسبی برخوردار باشد.

آیا کفش چرم بو میگیرد
آیا کفش چرم بو میگیرد

 

چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم؟

برای از بین بردن بوی بد کفش چرم مصنوعی راهکارهای مختلفی وجود دارد که از طریق آنها میتوانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید. برخی از بهترین راهکارها که به این منظور میتوان به کار برد از قبیل زیر هستند:

استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده بی بو و بی طعم است که به صورت پودری در بازار موجود است و از طریق عطاری ها میتوانید این پودر را تهیه کنید. جوش شیرین خاصیت بو گیری بسیار چشم گیری دارد و در برطرف کردن بوی بد برای ظرفشویی، کفش و سایر فضاها قابل استفاده است. از طرف دیگر جوش شیرین میتواند رطوبت ایجاد شده در کفش چرم را نیز از بین ببرد و به این شکل باعث جلوگیری از بوی بد  داخل کفش شود. به این منظور کافی است تا کمی جوش شیرین را در داخل کفش خود بریزید تا متوجه تاثیرات آن بشوید.

از خوشبو کننده ها و بوگیرهای مخصوص استفاده کنید

راهکار دیگری که میتوانید برای کاهش بوی بد کفش انجام دهید و مانع ایجاد بو در کفش چرمی شوید، استفاده از خوشبو کننده و بوگیرهای مخصوص کفش چرم است که به صورت آماده در بازار موجود است و از طریق کفاشی ها و یا کفش فروشی ها میتوانید این نوع خوشبوکننده ها را تهیه کنید.

استفاده از کفی کفش

کفی کفش یک گزینه بسیار مناسب است که از طریق آن میتوانید مانع بروز بوی بد در کفش شوید زیرا کفی کفش حاوی زغال فعال و جوش شیرین است که در خنثی کردن بوی بد کفش بسیار موثر است و میتواند رطوبت پا را به خود جذب کند. بنابراین با به کار بردن یک کفی کفش با کیفیت و مناسب میتوانید تاثیر چشم گیری در این زمینه بگذارید.

بهترین انواع چرم مصنوعی برای جلوگیری از بو گرفتن کفش

همانطور که می دانید چرم مصنوعی انواع مختلفی دارد که همه انواع آن از شرایط مناسب برای تولید کفش برخوردار نیستند بلکه بعضی از آنها در این زمینه مفید واقع می شوند.

با این وجود بهترین انواع چرم مصنوعی که برای تولید کفش مفید و مناسب هستند، از قبیل زیر شناخته می شوند:

چرم مصنوعی منفذ دار

چرم مصنوعی بهترین نوع چرم است که برای تولید کفش میتوان از آن استفاده کرد و کفش هایی که از این نوع چرم تولید می شوند شرایط بسیار مطلوبی دارند زیرا این چرم دارای منافذی است که از طریق آنها امکان تنفس و اکسیژن رسانی به بخش های زیرین وجود دارد و به همین دلیل میزان بو گرفتن کفش چرمی و یا بو گرفتن پا در داخل آن به صفر می رسد.

در نتیجه اگر می خواهید به صورت کلی مانع از بو گرفتن کفش چرمی شوید، تهیه این نوع کفش ها که با چرم منفذ دار ساخته می شوند یک راه بسیار مناسب خواهد بود.

چرم مصنوعی پلی اورتان

از دیگر انواع چرم مصنوعی که برای تولید کفش چرمی مناسب است و شرایط خوبی را ایجاد می کند باید به چرم مصنوعی پلی اورتان اشاره کرد. چرم پلی اورتان ضد حساسیت است و همانند چرم منفذ دار از خاصیت تنفس پذیری برخوردار است. به همین دلیل این نوع چرم نیز از بهترین گزینه ها برای تولید کفش در نظر گرفته می شود و کفش های تولید شده با آن شرایط خوبی را به وجود می اورند.

سخن پایانی

با توجه به مسائل مطرح شده در ادیم چرم در خصوص اینکه (آیا کفش چرم بو میگیرد؟) و بهترین چرم مصنوعی کیف و کفش  به راحتی میتوانید شرایط بهتری را برای خود به وجود آورید و از تعریق کفش و یا بو گرفتن آن جلوگیری کنید. از طرف دیگر با در نظر گرفتن این مطلب میتوانید جلوی بو گرفتن کفش چرمی خود را بگیرید و مانع از آن شوید.

در صورتی که قصد خرید چرم مصنوعی خام برای تولید کفش را دارید، از طریق ادیم چرم میتوانید به این منظور اقدام کنید و چرم مورد نظر خود را خریداری کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در ارتباط باشید.

 

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه