برای نگهداری کاپشن چرم چه باید کرد

نگهداری از کاشپن چرم چه اصولی دارد؟ احتمالاً با چنین جمله‌ای موافق هستید که لباس‌ها بیانگر شخصیت ما هستند اما همه افراد سلیقه یکسانی ندارند و هر کسی تمایل دارد که از یک مدل لباس یا کاپشن استفاده کند. با وجود اینکه تنوع لباس‌ها بسیار زیاد است، اما مطمئناً بیشتر افراد تمایل دارند که از کاپشن‌های چرمی استفاده کنند.

البته محبوبیت این کاپشن‌ها یا محصولات یا پارچه چرم  یا چرم پوشاک به قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد در این مقاله سعی داریم در مورد نگهداری اصولی از کاپشن چرم با شما صحبت کنیم تا لباس‌های شما ماندگاری بسیار بیشتری داشته باشند.

نگهداری اصولی از کاپشن چرم

اگر به شخصیت‌های محبوب و استایل آنها دقت کنید متوجه می‌شوید که بیشتر آنها از کاپشن‌های چرم استفاده می‌کنند قطعاً اکثر افراد جامعه به شیک پوشی علاقه دارند. اما این موضوع نه فقط به نوع کاپشن بلکه به روش‌های مراقبت از آن نیز بستگی دارد.

چگونه از کاپشن چرم نگهداری کنیم؟ در ادامه به چند مورد از راهکارهای نگهداری اصولی از کاپشن‌های چرم اشاره می‌کنیم.

  • محافظت در برابر آب

قطعاً آب دشمن اصلی کاپشن‌ها یا لباس‌های چرمی است برای اینکه لباس شما همچین دشمنی نیفتد بهترین راهکار استفاده از محصولات ضد آب است این محصولات مخصوص لباس‌های چرمی ساخته شده و ماندگاری آنها را به شدت افزایش می‌دهد.

البته برای اینکه مطمئن شوید کاپشن چرمی شما به این راحتیا فرسوده نمی‌شود سعی کنید در روزهای بارانی از لباس‌های دیگری استفاده کنید.

  • استفاده از نرم‌کننده‌مخصوص

معمولا چرم‌های طبیعی نرمی و لطافات بیشتری نسبت به چرم مصنوعی دارند، اما در صورتی که از کاپشن‌های چرم مصنوعی استفاده می‌کنید می‌توانید از نرم کننده‌های مخصوص کمک بگیرید. برای استفاده از این نرم کننده‌ها حتماً به نکاتی که در ادامه گفته می‌شود دقت کنید.

  1. به اندازه استفاده کنید استفاده از مواد نرم کننده در مقدار بسیار زیاد مطمئناً منافذ چرم شما را می‌بندد و رنگ آن تحت تاثیر این نرم کننده‌ها ممکن است تغییر کند.
  2. حتماً قبل از خرید از معتبر بودن فروشگاه مد نظرتان اطمینان حاصل کنید چرا که بعضی از فروشگاه‌ها اقدام به فروش نرم کننده‌های فیک می‌کنند و این ممکن است که آسیب بسیار زیادی به کاپشن چرم شما وارد کند.
  3. از روغن‌های طبیعی حیوانی نیز می‌توانید استفاده کنید اما احتمالاً این موضوع باعث می‌شود که کاپشن چرم شما تیره‌تر از حالت عادی دیده شود
  4. اگر از محصولی استفاده می‌کنید که در ترکیبات آن موم یا سیلیکون وجود دارد احتمالاً باید انتظار خشکی یا سفت شدن کاپشن چرم خودتان باشید البته ما قصد این را نداریم که توصیه کنیم حتماً چنین دم کننده‌هایی را تعویض کنید اما با احتیاط‌تر و به مقدار بسیار کمی از نرم کننده‌های دارای موم یا حتی سیلیکون استفاده کنید

 


حتما بخوانید: چگونه پارچه چرم را بدوزیم


  • رعایت تمیزی کاپشن چرم

قطعاً کاپشن‌های چرمی که بافت درخشنده‌ای دارند جذابیت استایل شما را به شدت بیشتر خواهند کرد. بری این کار می‌توانید از براق کننده‌های مخصوص کمک بگیرید، البته توجه کنید که نباید کاپشن شما بیش از اندازه برق بیفتد؛چرا که موجب خشکی یا حتی تکه تکه شدن آن خواهد شد.

رعایت تمیزی کاپشن چرم
رعایت تمیزی کاپشن چرم

شرایط قرارگیری کاپشن چرم

بعد از اینکه اقدام به تمیزکاری یا حتی درخشنده یک کاپشن چرم خود گردید بهتر است در مورد شرایط نگهداری آن نیز اطلاعاتی کسب کنید.
برای این کار:

  • کاپشن چرمی خود را مچاله نکنید و سعی کنید آن را در چوب لباسی یا کمدهای لباس خود آویزان کنید چرا که اگر کاپشن شما دچار چروک شد مطمئناً باید دردسرهای بسیار بیشتری را متحمل شوید.
  • به صورت مستقیم از اسپری خوشبو کننده روی لباس یا کاپشن چرمی خود استفاده نکنید.
  • احتمالاً وقتی لباس‌های عادی خود را آویزان می‌کنید از کاورهای پلاستیکی کمک می‌گیرید. بهتر است این موضوع را بدانید که استفاده از کاورهای پلاستیکی جز آسیب به کاپشن چرمی چیز دیگری را در پی نخواهد داشت؛ بنابراین بهترین راه استفاده از کاورهای پارچه‌ای است که مخصوص کاپشن چرم ساخته شده است.

شستشوی حرفه ای کاپشن چرم

در صورتی که تصمیم دارید کاپشن چرم خود را تمیز کنید یا به عبارتی اگر قصد دارید اقدام به شستشوی چرم مصنوعی یا طبیعی آنها بپردازید، بهتر است آنها را به خشکشویی برده و کار تمیزکاری را به آنها بسپارید.

با وجود اینکه چرم‌ها بسیار نازک بوده و ممکن است با شستشوی چرم مصنوعی به شکل غیر اصولی آسیب ببینند؛ بنابراین بهترین راه این است که کار شستشو را به افراد حرفه‌ای بسپارید چرا که آنها از تجهیزات پیشرفته جهت تمیزکاری استفاده می‌کنند.

تعمیرات حرفه‌ای کاپشن چرم
تعمیرات حرفه‌ای کاپشن چرم

 از براق‌کننده‌ کاپشن چرم استفاده کنیم؟

قطعاً کاپشن‌های چرمی که بافت درخشنده‌ای دارند جذابیت استایل شما را به شدت بیشتر خواهند کرد. بری این کار می‌توانید از براق کننده‌های مخصوص کمک بگیرید، البته توجه کنید که نباید کاپشن شما بیش از اندازه برق بیفتد؛چرا که موجب خشکی یا حتی تکه تکه شدن آن خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم در مورد تمامی اقدامات لازم جهت نگهداری اصولی از کاپشن چرم صحبت کنیم. قطعا نحوه نگهداری چرم مصنوعی قوانینی دارد که اگر رعایت نشوند ممکن است خسارت زیادی را به بار می آورند.

البته قبل از همه این اقدامات بهتر است کاپشن‌های چرم خود را از مراکز معتبر تهیه کنید. برای خرید یا راهنمایی می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه