بهترین ترفند تمیز کردن چرم مصنوعی چیست؟

بهترین ترفند تمیز کردن چرم مصنوعی چیست؟ چرم مصنوعی یکی از رایج ترین و پرکاربردترین انواع چرم است که در کشور ما و سایر نقاط جهان مورد استفاده قرار می گیرد و به میزان زیادی در صنایع مختلف جایگزین چرم طبیعی شده است.

تمیز کردن این نوع چرم باید مطابق با اصول صحیح انجام شود تا چرم مصنوعی دچار آسیب نشود و از طول عمر آن کاسته نگردد. از طرف دیگر تفاوت هایی میان تمیز کردن چرم مصنوعی و طبیعی وجود  دارد که این مساله موجب شده تا بسیاری از همطونان عزیز ما به دنبال بهترین ترفند تمیز کردن چرم مصنوعی باشند.

آیا می خواهید بدانید که بهترین ترفند تمیز کردن چرم مصنوعی چیست؟ آیا قصد از بین بردن لکه روی چرم مصنوعی را دارید؟ نحوه نگهداری چرم مصنوعی به چه شکل است؟ در صورتی که هر یک از این مشکلات برای شما وجود دارد و به دنبال بهترین راهکار هستید، تا انتهای این مطلب در ادیم چرم با ما همرا بمانید.

بهترین ترفند تمیز کردن چرم (4 روش آسان!!)

برای تمیز کردن چرم مصنوعی میتوان از ترفند های مختلفی استفاده کرد که برخی از مهمترین و بهترین آنها از قبیل زیر هستند:

1) استفاده از براق کننده چرم مصنوعی

براق کننده چرم مصنوعی که به صورت مایع و یا کرمی در کارخانه ها تهیه می شود یکی از بهترین راهکارها برای تمیز کردن چرم است. برای استفاده از این براق کننده ها باید آن را تهیه کنید و سپس در جهت تمیز کردن چرم از آن استفاده نمایید.

براق کننده چرم مصنوعی موجب براق و درخشان شدن کالاهای چرمی شما عزیزان می شود و از طرف دیگر لکه ها و یا آلودگی هایی که بر روی آن ایجاد شده است را از بین می برد. لازم به توضیح است که این کالا را میتوانید از فروشگاه های مختلف انلاین و چرم فروشی ها تهیه کنید.

2) تمیز کردن چرم با دستمال مرطوب

دستمال مرطوب گزینه بسیار مناسبی برای پاک و تمیز کردن کالاهای چرمی است. اما در این زمینه باید دقت داشته باشید که دستمال مرطوب بدون الکل را برای تمیز کردن چرم مصنوعی مورد استفاده قرار دهید؛ زیرا الکل واکنش خوبی با چرم نشان نمی دهد و می تواند موجب آسیب دیدن آن شود.

اما دستمال مرطوب بدون الکل به خوبی هر گونه لکه ای که بر روی کالاهای چرمی به وجود آید را برطرف می کند.

3) تمیز کردن چرم با اسپری

در بازار کالای دیگری را نیز میتوانید برای پاک کردن چرم تهیه کنید که آن هم اسپری پاک کننده چرم صنعتی است. نحوه استفاده از اسپری بسیار آسان است و تنها با اسپری کردن آن بر روی کالای مورد نظر میتوانید موجب تمیز شدن آن شوید.

تمیز کردن چرم مصنوعی
تمیز کردن چرم مصنوعی

اسپری های پاک کننده چرم که در بازار موجود هستند انواع مختلفی دارند که میتوانید هر یک از آنها را که مد نظر دارید به عنوان بهترین محلول برای از بین بردن لکه از روی چرم مورد استفاده قرار دهید.

برخی از این اسپری ها علاوه بر پاک کردن سطح چرم، از آسیب دیدن آن در برابر اشعه مضر خورشید نیز جلوگیری می کنند و باعث براق شدن یا جلوگیری از رنگ پریدگی چرم مصنوعی نیز می شوند.

4) تمیز کردن چرم با روغن زیتون

یک راهکار خانگی که میتوانید برای تمیز کردن چرم مصنوعی به کار ببرید، استفاده از روغن زیتون است که اکثر شما عزیزان آن را در خانه دارید و نیازی به تهیه آن نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: شستشوی چرم مصنوعی

روغن زیتون موجب نرم و براق شدن چرم صنعتی می شود و لکه های موجود بر روی آن را برطرف می سازد. به این منظور میتوانید یک پنبه را به روغن زیتون اغشته کنید و بر روی سطح چرم بکشید. در انتها چربی های اضافی ایجاد شده بر روی چرم را با دستمال بگیرید.

این ترفند بهترین و کم هزینه ترین روش برای تمیز کردن چرم مصنوعی در خانه است که تاثیرات چشم گیری به همراه دارد.

چگونه چرم مصنوعی را براق کنیم؟

چرم مصنوعی در دراز مدت و در اثر استفاده نادرست می تواند دچار پوسته پوسته شدن، شکستگی، خشک شدن و در نهایت کدری شود؛ در این شرایط افراد فکر می کنند که چگونه چرم مصنوعی را براق کنیم؟

برای رفع کدری یک محصول چرمی و براق شدن آن می توان از محصولات زیر کمک گرفت:

● از واکس های مخصوص چرم استفاده کنید.
● روغن های طبیعی مانند روغن زیتون بسیار کاربردی هستند.
● از روغن بچه کمک بگیرید.

● وازلین و روغن کتان را فراموش نکنید.
● لایه داخلی پوست موز و پوست پرتقال برای براق کردن کیف و کفش چرمی مناسب است.

چگونه کیف مشکی را براق کنیم

چگونه براقیت چرم مصنوعی را حفظ کنیم؟

همان طور که بیان شد ملزومات تولید شده از چرم مصنوعی در چند سال اخیر بسیار پرطرفدار و پرفروش بوده است؛ به همین دلیل برای طولانی تر کردن عمر چرم مصنوعی وسایل بهتر است از نکات مراقبتی و شیوه صحیح استفاده از آن ها آگاهی کامل داشته باشیم.

از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) دور نگه داشتن چرم مصنوعی از تابش نور خورشید

تابش مستقیم نور خورشید، دشمن چرم است؛ زیرا در دراز مدت این نور باعث خشک شدن چرم و در نهایت شکنندگی و پوسته پوسته شدن آن می شود. اگر مبل های منزل یا محیط کار شما از جنس چرم مصنوعی است حتما برای پنجره ها پرده تهیه کنید یا آن ها را در قسمتی قرار دهید که در معرض نور خورشید نباشند.

برای کیف و کفش های چرمی هم می توانید از واکس های مخصوص استفاده کنید تا کمتر آسیب ببینند.

2) قرار دادن چرم مصنوعی در محیط های خشک و خنک

محصولات چرمی حتما باید در محیط های خشک و خنک نگهداری شوند؛ چرا که رطوبت یکی دیگر از عامل های خرابی چرم است.

با گذشت زمان نم و رطوبت به چرم نفوذ کرده و باعث به وجود آمدن کپک در آن می شود.
پیشنهاد می شود برای جلوگیری از ترک خوردن و شکنندگی چرم مصنوعی، حتما آن را در یک محیط خشک و خنک و به دور از رطوبت قرار دهید.

3) درست خشک کردن چرم مصنوعی

اگر در فصل های بارانی سال، کت و یا کاپشن چرمی شما خیس شد باید سریع برای خشک کردن آن اقدام کنید. این عمل را حتما با یک دستمال پارچه ای خشک انجام دهید و سعی نکنید از آتش و حرارت کمک بگیرید؛ چرا که حرارت موجب خشک شدن چرم و کمتر شدن عمر آن می شود‌.

4) تمیز کردن چرم مصنوعی به شیوه صحیح

چرم مصنوعی ذرات خاک را به خود جذب می کند؛ حتما هر هفته سطح وسایل چرمی را با یک پارچه نمدار تمیز کنید. توجه داشته باشید که به هیچ وجه از شوینده های شیمیایی نظیر مایع ظرفشویی، سفید کننده و … برای تمیز کردن چرم مصنوعی استفاده نکنید.

این شوینده ها باعث خشک شدن سطح چرم، ترک برداشتن آن و در نهایت از دست رفتن ظاهر براق و زیبای چرم می شوند.

از بین بردن لکه روی چرم مصنوعی

یکی از متداول ترین آلودگی هایی که بر روی کالاهای چرمی ایجاد می شود، لکه دار شدن آنها است. همان طور که می دانید لکه های آلودگی انواع مختلفی دارند و این لکه ها میتوانند مربوط به قطرات آب، روغن، رنگ و … باشند.

بهترین ترفند برای از بین بردن لکه روی چرم مصنوعی، استفاده از دستمال مایکروفایبر است که سطح نرمی دارد و به هیچ وجه زبر نیست. به کمک این دستمال ها و نم دار کردن انها میتوان به راحتی انواع لکه ها را از روی چرم صنعتی پاک کرد و موجب تمیز شدن سطح آن شد.

لازم به ذکر است که

استفاده از دستمال های زبر و خشن می تواند موجب خط افتادن روی کالای چرمی شود و آن را بخراشد. پس به هیچ وجه نباید از دستمال های زبر برای این کار استفاده کنید.

پاك كردن لكه از روي چرم مصنوعی
پاك كردن لكه از روي چرم مصنوعی

پاك كردن رنگ از روي چرم مصنوعی

پاک کردن رنگ از روی چرم مصنوعی در مقایسه با لکه های دیگر کمی سخت تر است و برای انجام این کار بهترین ترفند استفاده از آبلیمو و آب گرم است؛ به عبارت دیگر برای پاک کردن لکه رنگ از روی چرم مصنوعی کمی آب گرم را با آبلیمو مخلوط کنید و آن را بر روی لکه های رنگی اسپری کنید.

سپس با استفاده از یک دستمال نرم و مناسب محلول تهیه شده را بر روی لکه رنگی بکشید تا موجب از بین رفتن آن شود.

کلام پایانی

در بخش های فوق به بهترین ترفند تمیز کردن چرم مصنوعی اشاره های جزئی داشتیم. در صورتی که قصد دارید تا بهترین انواع چرم مصنوعی خارجی را تهیه کنید و برای تولید کالاهای مختلف از آنها استفاده نمایید، امکان خرید چرم مصنوعی خام از مجموعه ادیم چرم که یکی از بهترین وارد کننده چرم مصنوعی در ایران است، را خواهید داشت.

در جهت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد چرم مصنوعی ارزان قیمت و یا قیمت انواع چرم صنعتی موجود در این وب سایت، از طریق تلفن های تماس درج شده با ما در ارتباط باشید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه