حریم خصوصی

حفظ حریم خصوصی کاربران و مشتریانی که از فروشگاه های آنلاین خرید می کنند، موضوع بسیار مهم و پیچیده ای است که تمامی فروشگاه های اینترنتی وظیفه دارند تا شرایط مناسبی از این نظر برای مشتریان خود به وجود آورند تا کاربران به راحتی و با خیال آسوده بتوانند امور و کارهای خود را انجام دهند.

از این جهت در فروشگاه ادیم چرم برای ایجاد شرایط بهتر مشتریان به بررسی حریم خصوصی می پردازیم.

اهمیت حریم خصوصی کاربران چیست؟

زمانی که مشتریان یک فروشگاه در داخل آن عضو می شوند و حساب کاربری برای خود ایجاد می کنند، در این حساب تمامی مشخصات فردی، تلفن همراه، ایمیل، آدرس و … درج خواهد داشت که اگر فروشگاه از امنیت کافی برخوردار نباشد، تمامی این اطلاعات به دست دیگران می افتد و امکان دارد که تحت سو استفاده سارقان اینترنتی قرار بگیرند.

البته این موضوع فقط میتواند یکی از مشکلاتی باشد که با عدم رعایت حریم خصوصی کاربران توسط فروشگاه به وقوع می پیوندد؛ در حالی که این موضوع میتواند باعث بروز مشکلات بسیار پیچیده تری نیز برای مشتریان باشد.

چه مسائلی حریم خصوصی کاربران را به خطر می اندازد؟

هر فروشگاه اینترنتی باید مسائلی را در وب سایت خود رعایت کند که بر اساس آنها حریم خصوصی کاربران حفظ می شود و فروشگاه های آنلاینی که این شرایط را در خود نداشته باشند، در واقع در معرض خطر هستند و کاربران آنها در امنیت نخواهند بود.

برخی از این مسائل را میتوان از قبیل زیر در نظر گرفت که باعث بروز دسترسی اسکیمر ها، هکر ها و دزدان اینترنتی به حریم خصوصی مشتریان می شوند:

عدم وجود نماد اعتماد الکترونیکی:

تمامی فروشگاه های آنلاین معتبر که به واسطه وب سایت خدمات خود را ارائه می دهند، باید نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشند که آن را در صفحه اصلی وب سایت درج می کنند.

در صورتی که یک فروشگاه این نماد را نداشته باشد، خرید از آن را به شما عزیزان توصیه نمی کنیم زیرا ممکن است که فروشگاه معتبر و قابل اعتمادی نباشد.

عدم وجود پروتکل https:

فروشگاه هایی که از این نوع پروتکل در آدرس خود برخوردار هستند، از اعتبار کافی برخوردارند و باعث بروز مشکل نمی شوند اما چنانچه این پروتکل را رویت نکنید، باید سایر عوامل موثر در امنیت فروشگاه را مورد بررسی قرار دهید تا از حریم خصوصی خود در سایت مطمئن شوید.

علاوه بر آن چنانچه دریابید که نام پروتکل https در قسمت ادرس فروشگاه درج شده اما بر روی آن یک خط خوردگی وجود دارد، باید دریابید که پیج جعلی و نامعتبر است.

استعلام گرفتن از سایت enamad.ir:

چنانچه به حریم خصوصی خود در خرید اینترنتی بسیار اهمیت می دهید و قصد دارید که از این مساله در مورد وب سایت مد نظر خود کاملا اطمینان یابید، توصیه می کنیم که از طریق این وب سایت از نام فروشگاه مد نظر خود استعلام بگیرید تا دریابید که فروشگاه از امنیت کافی برخوردار است و یا خیر.

 

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه