دکوراسیون مبل چرم

دکوراسیون مبل چرم چگونه است؟ دکوراسیون با مبل چرم برای چه فضاهایی مناسب است؟ مبلمان چرم مصنوعی بخریم یا پارچه ای؟  آیا ترکیب مبل چرم و پارچه مناسب است؟ مبل چرم راحتی بهتر است یا کلاسیک؟ قیمت مبل چرم چه قدر است؟ چگونه از مبلمان چرمی استفاده کنیم؟

اگر قصد دارید که از مبلمان چرم مصنوعی برای طراحی دکوراسیون استفاده کنید با ما تا انتهای این مطلب در ادیم چرم همراه باشید.

چرم مصنوعی که به آن چرم صنعتی یا غیر طبیعی نیز گفته می شود در زمینه های مختلفی به کار برده می شود و کاربرد وسیعی در صنایع دارد. یکی از مهمترین و رایج ترین موارد استفاده از چرم مصنوعی تولید مبلمان است و انواع مبلی که با این متریال ساخته می شوند در بین مردم بسیار محبوب هستند.

مبلمان چرمی از ویژگی های مختص به خود برخوردار است که از این جهت قصد داریم به بررسی دکوراسیون مبل چرم بپردازیم و آن را از زوایای مختلف بررسی کنیم.

دکوراسیون مبل چرم

به صورت کلی منظور از دکوراسیون مبل چرم به کار بردن انواع چرمی مبلمان برای طراحی دکوراسیون است. مبل چرمی از رنگبندی و طراحی متفاوتی برخوردار است که علاقه مندان به این متریال میتوانند از تنوع بسیار زیاد رنگبندی و طراحی آن بهره ببرند و برحسب میل و سلیقه خود چرم مصنوعی تهیه کنند.

با این وجود میتوان مبلمان چرمی را از نظر رنگبندی با سایر المان های به کار رفته در محیط هماهنگ سازی کرد و هارمونی را در فضا رعایت نمود.

دکور چرم برای چه فضاهایی مناسب است؟

دکوراسیون با مبل چرم برای فضاهایی مختلفی قابل استفاده است اما مهمترین فضاهایی که برای آن میتوان از مبل چرمی استفاده کرد از قبیل زیر هستند:

 • خانه
 • ادارات
 • سازمان ها
 • شرکت های دولتی و خصوصی
 • کتابخانه ها
 • اماکن عمومی
 • ویلا
 • و…

برای تمامی این فضاها میتوان از مبلمان چرمی استفاده کرد و از مزیت های آن بهره مند گردید.

دکوراسیون مبل چرم
دکوراسیون مبل چرم

مزایای استفاده از مبل چرم چیست؟

به کار بردن مبل چرم در دکوراسیون مزیت های زیادی به همراه دارد که مهمترین مزایای آن از قبیل زیر شناخته می شوند:

 • سهولت در شست و شوی مبلمان چرمی
 • سهولت در تمیز کردن مبلمان چرمی
 • برخوردار بودن از رنگبندی و طراحی گوناگون
 • برخوردار بودن از قیمت مناسب
 • شیک و زیبا بودن مبلمان چرمی
 • و…

معایب دکوراسیون چرم چیست؟

استفاده از مبلمان چرمی در کنار مزیت هایی که به همراه دارد، معایبی را نیز در خود جای می دهد که مهمترین معایب دکوراسیون مبل چرم عبارتند از:

 • امکان پاره شدن مبلمان در برخورد با اشیای نوک تیز
 • امکان خشک و شکننده شدن روکش چرمی مبلمان
 • عرق کردن بدن روی مبلمان چرمی

این سه مورد تنها معایب استفاده از مبلمان چرمی محسوب می شوند که باید به انها در حین خرید چرم مصنوعی مبلمان توجه داشت.

آیا ترکیب مبل چرم و پارچه مناسب است؟

در بسیاری از مواقع از ترکیب مبل چرم و پارچه استفاده می شود؛ بدین معنا که مبلمان به صورت ترکیبی از پارچه و چرم تولید می شوند. این نوع مبلمان اخیرا بسیار رایج شده اند و مورد استقبال قرار گرفته اند. ترکیب این دو متریال ظاهر زیبایی را به وجود می اورد و کسانی که به این ترکیب علاقه داشته باشند قادر به استفاده از مبل چرم و پارچه هستند.

مبل چرم راحتی بهتر است یا کلاسیک؟

انواع چرم مصنوعی مبل در تولید انواع مبلمان یعنی کلاسیک و راحتی به کار برده میشود. هر دو نوع مبلی که با این متریال ساخته می شوند مناسب هستند و انتخاب آنها به سلیقه افراد بستگی دارد.

اما با این وجود به کار بردن مبل چرم کلاسیک برای کسانی مناسب است که به طراحی کلاسیک علاقه دارند و در فضای مورد نظر خود از طراحی کلاسیک استفاده کرده اند.

از طرف دیگر کسانی که قصد طراحی دکوراسیون مربوط به پذیرایی اختصاصی را داشته باشند بهتر است که از مبل راحتی چرم استفاده کنند.

قیمت مبل چرم چه قدر است؟

قیمت مبل چرم مناسب است زیرا چرم مصنوعی از متریال خیلی گران قیمت به حساب نمی آید و در واقع قیمت آن میتواند با مبلمان پارچه ای برابر باشد. اما باید توجه داشته باشید که مسائلی بر روی قیمت مبل چرم تاثیر گذار هستند که این مسائل از قبیل زیر شناخته می شوند و میتوانند موجب افزایش یا کاهش قیمت مبلمان چرمی شوند:

نوع چرمی که برای ساخت مبلمان استفاده شده است

همانطور که می دانید چرم صنعتی انواع مختلفی دارد و هر یک از انواع آن شرایط متفاوتی خواهند داشت. با این وجود نوع چرمی که برای ساخت مبل استفاده می شود مساله مهمی در قیمت است و باید به آن توجه کرد.

نوع مبل تولید شده با چرم

مبلمانی که با چرم تولید می شوند نیز متفاوت هستند و این موضوع هم در دکوراسیون مبل چرم و قیمت آن موثر واقع می شود. از این جهت مبلمان چرم چستر، مبل راحتی و کلاسیک هر کدام قیمت  مخصوص به خود را دارند که باید نوع آن را انتخاب کنید تا از این موضوع مطلع گردید که قیمت مبلمان چرمی چه قدر است.

تعداد نفرات مبل

مبلمان به شکل نه نفره و هفت نفره تولید می شوند که معمولا مبلمان نه نفره گران قیمت تر هستند و برای تهیه انها باید هزینه بیشتری در خصوص دکوراسیون مبل چرم بپردازید. اما با تهیه مبل هفت نفره مبلغ مورد نیاز برای طراحی دکوراسیون کاهش می یابد.

برند و کشور سازنده

چرم صنعتی توسط کشورهای مختلف جهان تولید می شود و برندهای گوناگونی دارد که برخی از آنها به عنوان بهترین برندها محسوب می شوند و برخی دیگر برندهای نامرغوب تری به حساب می آیند. از این جهت برند و کشور سازنده نیز در هزینه موثر واقع می گردد و میتواند در هزینه طراحی دکوراسیون شما تاثیر بگذارد.

فروشنده مبل چرمی

فروشنده های مبلمان چرمی نیز میتواند از عوامل موثر در قیمت مبل چرم باشند. زیرا کسانی که توزیع کننده و تولید کننده مبلمان چرمی هستند بر حسب شرایط مبلغ متفاوتی در فروش کالاهای خود دارند و قیمت انها با هم متفاوت هستند.

کلام پایانی

انواع چرم مصنوعی دکوراسیون شرایط خوبی را برای شما ایجاد می کند و در صورتی که از علاقه مندان به مبلمان چرمی محسوب می شوید امکان خرید چرم مصنوعی از مجموعه ادیم چرم را خواهید داشت. در صورت نیاز به هر گونه اطلاعات بیشتر از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید.

 

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه