روکش چرم ماشین را چگونه تمیز کنیم؟

روکش چرم ماشین را چگونه تمیز کنیم؟ بهترین تمیز کننده چرم خودرو چیست؟ در میان متریال مختلفی که برای تولید روکش صندلی ماشین به کار برده می شود، چرم مصنوعی بسیار رایج تر از سایر متریال است و به وفور در این زمینه به کار برده می شود.

به صورت کلی  برای اغلب خودروهایی که در جهان تولید می شوند از چرم مصنوعی به عنوان روکش فابریک صندلی بهره گرفته می شود؛ علاوه بر آن کسانی که قصد دارند روکش دوم برای صندلی خودرو خود تهیه کنند نیز معمولا از روکش های چرمی استفاده می کنند زیرا شرایط بهتری ایجاد می شود.

اما

کاربرد چرم مصنوعی خودرو چیست؟ بهترین ترفند تمیز کردن چرم مصنوعی چیست؟ تا بخش پایانی این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی تمامی این مسائل بپردازیم.

4 راه تميز كردن روكش چرم ماشين

برای تمیز کردن انواع چرم مصنوعی ماشین از راهکارهای مختلفی میتوان استفاده کرد که هر یک از این راهکارها شرایط متفاوتی را به وجود می آورند. برخی از راه های شست و شو و یا تمیز کردن چرم مصنوعی صندلی خودرو از قبیل زیر هستند:

1) تمیز کردن روکش صندلی ماشین با جوش شیرین

تمیز کردن روکش صندلی ماشین با جوش شیرین نیز امکان پذیر است و به راحتی از این طریق میتوان برای تمیز کردن صندلی چرم سفید استفاده کرد؛ زیرا جوش شیرین تاثیر چشم گیری در لکه بری دارد و زمانی که لکه بر روی چرم سفید و یا چرم با رنگ روشن ایجاد شده باشد، به کار بردن جوش شیرین یک گزینه بسیار موثر خواهد بود.

برای استفاده از جوش شیرین

کافی است تا کمی جوش شیرین را در آب ولرم حل کنید و سپس با کمک یک برس بر روی صندلی های چرمی بکشید ت شاهد تاثیرات آن باشید.

2) استفاده از جارو برقی

برای تمیز کردن روکش های صندلی می توانید از جارو برقی نیز استفاده کنید و به کمک جارو برقی های مخصوص خودرو یا جارو شارژی ذرات درشت روی صندلی را پاکسازی کنید تا در ادامه به شست و شو و یا تمیز کردن خود روکش بپردازید.

برای جارو کشیدن روکش ها توجه داشته باشید که از سری نوک تیز جارو برقی استفاده نکنید تا موجب آسیب دیدن، خراش افتادن و یا پاره شدن آنها نشوید.

3) لکه بر قوی صندلی ماشین

علاوه بر جوش شیرین که برای تمیز کردن صندلی چرم سفید و یا رنگ روشن به کار برده می شود از مواد دیگری نیز میتوان به این منظور استفاده کرد.

متخصصانی که در حوزه چرم صنعتی فعالیت دارند، استفاده از آب لیمو، الکل و خمیر دندان را نیز به عنوان لکه بر قوی صندلی ماشین چرمی مد نظر قرار می دهند و به کسانی که دارای اتومبیل با روکش چرمی صندلی هستند، پیشنهاد می کنند که از این مواد بهره ببرند تا موجب پاکیزگی صندلی شوند.

4) شستن روکش صندلی ماشین در لباسشویی ( روکش چرمی)

کسانی که در تمیز کردن صندلی خودرو وسواس دارند و می خواهند به صورت عمقی صندلی های ماشین را تمیز کنند معمولا به شستن روکش صندلی ماشین در لباسشویی فکر می کنند.

در این رابطه میتوان گفت که

انجام این کار امکان پذیر است و به راحتی میتوان روکش های صندلی خودرو را از آن جدا کرد و در داخل لباسشویی تحت شست و شو قرار داد.

شستن روکش صندلی ماشین
شستن روکش صندلی ماشین

به این منظور باید توجه داشته باشید که اگر روکش صندلی چرمی خودرو دارای آستری پشمی باشد باید آن را با دور کند و برنامه مخصوص شست و شوی لباس پشمی بشویید تا از آسیب دیدن ماشین لباسشویی و روکش صندلی جلوگیری شود.

علاوه بر آن دقت کنید که

برای خشک کردن روکش های صندلی آن ها را در آفتاب شدید قرار ندهید و ترجیحا عملیات خشک کردن آن ها را در سایه و هوای باز انجام دهید.

بهترین تمیز کننده چرم خودرو

بهترین تمیز کننده چرم خودرو از نظر کسانی که در این زمینه تخصص دارند، محلول آب گرم و مایع تمیز کننده است. در این خصوص میتوان از صابون مایع، شامپو و یا مایع ظرفشویی به عنوان مایع تمیز کننده استفاده کرد.

به این صورت

میتوان به راحتی شست و شوی روکش چرمی را انجام داد. لازم به توضیح است که با توجه به اینکه چرم مصنوعی خاصیت ضد آب دارد و آب به داخل آن نفوذ نمی کند، به کار بردن این راهکار باعث صرفه جویی در وقت می شود و در مدت زمان کوتاه تری می توان به تمیز کردن خودرو پرداخت.

آیا تميز كردن روكش صندلي ماشين با شامپو فرش امکان پذیر است؟

استفاده از شامپو فرش برای تميز كردن صندلي چرم ماشين مناسب نیست و برای تمیز کردن روکش های چرمی نمی توانید از شامپو فرش استفاده کنید؛ اما در صورتی که روکش های صندلی از نوع پارچه ای و پشمی باشد، میتوانید شامپو فرش برای آن به کار ببرید.

بنابراین به هیچ وجه استفاده از شامپو فرش برای تمیز کردن روکش چرمی صندلی توصیه نمی شود.

سخن پایانی

در مجموعه ادیم چرم بررسی کردیم که روکش چرم ماشین را چگونه تمیز کنیم؟ با در نظر گرفتن مطالبی که برای شما عزیزان شرح داده شد، به راحتی میتوانید صندلی چرمی را تمیز کنید.

چنانچه قصد خرید چرم مصنوعی برای روکش صندلی خودرو را دارید از طریق ادیم چرم میتوانید به این منظور اقدام کنید؛ زیرا این مجموعه از معتبرترین وارد کنندگان و عرضه کنندگان چرم مصنوعی به کشور است که بهترین روکش ها را به ایران وارد می کند و در اختیار هموطنان عزیز قرار می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به بررسی بخش های مختلف وب سایت بپردازید یا با در تماس باشید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه