شرکت چرم مصنوعی در تهران

پارچه چرم مصنوعی که در شرکت چرم مصنوعی در تهران به فروش می رسد، به عنوان چرم مصنوعی نیز شناخته می شود، جایگزینی برای چرم طبیعی بر پایه نفت است. در حالی که چرم مصنوعی بسیاری از ویژگی های مطلوب چرم طبیعی را دارد، و برای ایجاد این ماده لازم نیست به حیوانات آسیب برسد.

مانند چرم واقعی، چرم مصنوعی لطافت و نرمی زیادی دارد و در برابر آب مقاوم است. بنابراین این پارچه در برابر لکه بسیار مقاوم است و به راحتی تمیز می شود.

در حالی که چرم مصنوعی مثل چرم مصنوعی طرح Coroco Stone از دوام کمتری نسبت به چرم واقعی برخوردار است، اما در برابر سایش و بریدگی مقاوم است، که آن را به پارچه ای ایده آل برای اثاثیه یا لوازم داخلی یا چرم دکوراسیون تبدیل می کند.

در صورتی که قصد خرید چرم مصنوعی را دارید، توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید.

پارچه چرم مصنوعی چیست؟

تولیدکنندگان ممکن است از طیف گسترده ای از فرآیندهای تولید مختلف برای ساخت چرم مصنوعی استفاده کنند. به عنوان مثال، Presstoff با پردازش خمیر کاغذ با نوع خاصی از رزین ساخته می شود که دوام بیشتری در این ماده گیاهی فراهم می کند.

با این حال، امروزه از لحاظ تاریخی از تولید گسترده Presstoff جلوگیری شده است؛ چرا که این نوع چرم در شرایط مرطوب از هم جدا می‌شود و نمی‌تواند مقدار قابل توجهی خمش را تحمل کند،.

بیشتر چرم مصنوعی موجود در بازار امروز از یک پارچه پایه پوشیده شده با مواد پلاستیکی تشکیل شده است.

دو پلاستیکی که بیشتر در تولید چرم مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرند پلی اورتان (PU) و پلی وینیل کلراید (PVC) هستند و در حالی که فرآیندهای مورد استفاده برای ساخت این دو پلاستیک تا حدودی متفاوت است، فرآیندهای اتصال این پلاستیک ها به پارچه های زیرین آنها بسیار مشابه است.

بیشتر يخوانید: آیا میشود کیف چرم را رنگ کرد؟

پارچه چرم مصنوعی چیست؟
پارچه چرم مصنوعی چیست؟

مراحل تولید چرم در شرکت چرم مصنوعی در تهران

این مراحل ب شکل زیر هستند:

  •  بدست آوردن مواد پایه

اکثر تولید کنندگان چرم مصنوعی مثل چرم مصنوعی طرح Patineh یا چرم مصنوعی طرح Top Snake از جمله شرکت چرم مصنوعی در تهران،  از پنبه یا پلی استر به عنوان ماده پایه پارچه های خود استفاده می کنند. انواع پارچه های پلی استر یا پنبه ای که به عنوان پایه چرم مصنوعی استفاده می شوند معمولا متخلخل و خشن هستند، به این معنی که آنها باید به طور خاص تولید شوند.

در برخی موارد، تولیدکنندگان چرم مصنوعی نیز ممکن است مواد پایه خود را تولید کنند، اما برای این تولیدکنندگان بسیار رایج است که مواد پایه خود را از تأسیسات تولید شخص ثالث تهیه کنند.

  • فرمولاسیون پلاستیک

در مرحله بعد، تولیدکنندگان چرم مصنوعی باید مواد پلاستیکی را که با پارچه های پایه خود می چسبانند، فرموله کنند. به عنوان مثال، PVC از ترکیب مواد تشکیل دهنده نمک و نفت ساخته می شود . تولید کنندگان با قرار دادن نمک در معرض الکترولیز کلر تولید می کنند و سپس این کلر را با اتیلن که از نفت به دست می آید ترکیب می کنند.

ماده به دست آمده اتیلن دی کلراید نام دارد که سپس در دمای بالا به مونومر وینیل کلرید تبدیل می شود.

سپس این مونومرها با رزین پلی وینیل کلرید به پلیمرهایی تبدیل می شوند. PVC مورد استفاده در تولید چرم مصنوعی باید انعطاف پذیر باشد، بنابراین تولیدکنندگان به این فرآورده نفتی نرم کننده هایی اضافه می کنند تا به پارچه پایه مورد استفاده در تولید چرم متصل شود.

فرآیند مورد استفاده برای ایجاد PU تا حدودی پیچیده‌تر است و شامل ایزوسیانات‌ها، پلی‌ال‌ها و افزودنی‌های مختلف است. پلیمرهای مختلف مورد استفاده در تولید PU به یکدیگر واکنش داده و سپس پردازش می شوند.

PU مورد استفاده در تولید چرم تقلبی در معرض مواد افزودنی پلاستیکی برای دستیابی به یک ماده نهایی انعطاف پذیر قرار می گیرد.

  • اتصال مواد

سپس، تولیدکنندگان چرم مصنوعی مثل چرم پوشاک یا چرم کیف از جمله شرکت چرم مصنوعی در تهران، PU یا PVC را به منسوجات پایه زیرین متصل می کنند. فرآیندهای مختلفی ممکن است مورد استفاده قرار گیرد، اما معمولاً شامل ذوب پلاستیک و پوشاندن آن بر روی پارچه پایه است.

  •  برش و آماده سازی پارچه

هنگامی که پلاستیک به پارچه زیرین چسبانده شد، به شکل و اندازه دلخواه برش داده می شود. در بیشتر موارد، چرم مصنوعی به صورت نوارهای بلند به فروش می رسد.

بیشتر يخوانید: چرم از پوست کدام حیوان است

شرکت چرم مصنوعی در تهران: قیمت چرم مصنوعی

هزینه چرم مصنوعی در شرکت چرم مصنوعی در تهران، بسته به ضخامت چرم، تعداد مترهای خریداری شده و برند می تواند بسیار متفاوت باشد. این کالا برای فروش از شرکت ادیم چرم در انواع درجه های کیفی با قیمت رقابتی موجود است.

می توانید به صورت عمده آنلاین خرید کنید و آنها را در هر مکانی که انتخاب می کنید تحویل بگیرید.

قیمت چرم مصنوعی
قیمت چرم مصنوعی

نکات خرید چرم از شرکت چرم مصنوعی در تهران

قبل از خرید چرم مصنوعی مثل چرم مصنوعی طرح Torento یا چرم مصنوعی طرح Suede به این نکات توجه کنید:

  • دو نوع چرم در بازار وجود دارد: چرم اصل و چرم مصنوعی.

اغلب اوقات، چرم های مصنوعی به خوبی چرم های طبیعی نیستند، که باعث می شود به راحتی آنها را از هم تشخیص دهید. برندهای مختلف از مواد مختلفی برای ساخت چرم مصنوعی استفاده می کنند، بنابراین از نظر مدت زمان ماندگاری و زیبایی ظاهری بسیار متفاوت هستند.

بنابراین هنگام خرید چرم مصنوعی به بوی آن، مدت زمان ماندگاری، و نحوه برش آن توجه کنید.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه