مبلمان چرم مصنوعی بخریم یا پارچه ای؟

مبلمان چرم مصنوعی بخریم یا پارچه ای؟ مبلمان از انواع مختلفی برخوردار است و با متریال های گوناگونی ساخته می شود که هر یک از آنها ویژگی های خاصی را در مبل به وجود می اورند. تنوع در روکش و یا پارچه مبلمان موجب می شود که بسیاری از افراد در حین خرید آن دچار مشکل شوند و قادر به تصمیم گیری در خصوص نوع مبلمان و روکش انها نباشند.

آیا در خرید مبلمان دچار مشکل هستید و نمی توانید از بین این دو یکی را انتخاب کنید؟ چگونه از مبلمان چرمی مصنوعی استفاده کنیم؟ آیا از مزایای مبلمان چرم مصنوعی در مقایسه با مبل پارچه ای مطلع هستید؟ در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه دارید ، با ما در ادیم چرم همراه بمانید.

از این جهت می خواهیم به بررسی تفاوت های مبل چرم مصنوعی و پارچه ای بپردازیم تا نقاط قوت و ضعف هر یک از انها را بشناسیم.

مبلمان چرم مصنوعی بخریم یا پارچه ای؟

مبلمان چرم مصنوعی بخریم یا پارچه ای؟ این پرسشی است که بسیاری از همطونان عزیز ما با آن رو به رو هستند. مبل چرم مصنوعی و پارچه ای هر کدام مزیت ها و معایبی را به همراه دارند که به همین دلیل برای خرید این نوع مبلمان باید ابتدا اولویت های خود را در نظر بگیرید و دریابید که کدام یک از مسائل برای شما مهم تر و کدام کم اهمیت تر هستند.

در واقع توجه به این نکات است که باعث می شود تا مبل چرم و پارچه از هم مجزا شوند و طرفداران خود را پیدا کنند.

مبل راحتی چرم و پارچه
مبل راحتی چرم و پارچه

مزایای مبلمان چرم مصنوعی در مقایسه با مبل پارچه ای

برخی از مهمترین مزایای مبل چرم مصنوعی در مقایسه با مبل پارچه ای از قبیل زیر شناخته می شوند:

1) تمیز کردن مبل چرمی راحت تر است

چرم صنعتی متریالی است که تمیز کردن یا شستشوی آن بسیار آسان است و به راحتی میتوان آن را نظافت کرد. هر گونه لکه ای که بر روی مبل چرمی ایجاد شود به راحتی با یک دستمال مرطوب برطرف می شود و از بین می رود.

در حالی که تمیز کردن و شست و شوی مبل پارچه ای بسیار سخت تر است و باید حتما آن را طی چند مرحله با شامپو فرش یا راهکارهای دیگر تمیز کرد.

2) مبل چرمی ضد آلرژی است

یکی از مهمترین مزایای مبل چرم مصنوعی در مقایسه با انواع پارچه ای، ضد آلرژی بودن آن است. به عبارت دیگر مبل چرم مصنوعی باعث بروز آلرژی و حساسیت یا تحریک آن در افراد نمی شود و کسانی که از این مشکلات رنج می برند، بهتر است تا از مبل چرمی استفاده کنند تا آلرژی در انها تحریک نشود.

بیشتر بخوانید: چطور مبل چرم را تمیز کنیم

این موضوع در حالی است که مبل پارچه ای موجب بروز آلرژی می شود و میتواند حساسیت را در افراد تحریک کند. بسیاری از پزشکان آسم و الرژی استفاده از مبلمان پارچه ای را حتی برای افرادی که مبتلا به بیماری های زمینه ای آسم و آلرژی نیستند هم مضر می دانند.

3) ظاهر مبل چرمی جذاب تر است

مبلمان چرم مصنوعی براق تر و جذاب تر هستند و ظاهر خاص تری را در فضای مورد نظر به وجود می اورند. این نوع مبلمان را میتوان در رنگبندی ها و طراحی های مختلف تهیه کرد و متناسب با دکوراسیون مد نظر به کار برد که از این رو جلوه خاصی را میتوان در فضا با کمک این نوع مبلمان به وجود آورد.

در نتیجه تاثیرگذار بودن مبلمان چرم مصنوعی در زیبایی فضا از مزیت های آن محسوب می شود.

3 مزیت مبل چرم پارچه ای در مقایسه با مبل چرم مصنوعی

با توجه به مزیت های ذکر شده در خصوص مبل چرم مصنوعی که در بخش های فوق به آنها اشاره شد، باید به مزیت های مبل پارچه ای نیز اشاره داشته باشیم که برخی از انها به شرح زیر هستند:

1) مبل پارچه ای از تنوع بیشتری در ظاهر برخوردار است

پارچه هایی که به عنوان روکش مبل استفاده می شوند، تنوع بسیار زیادتری در مقایسه با چرم مصنوعی دارند و به همین دلیل اگر بخواهید از مبل پارچه ای استفاده کنید، قادر به بهره بردن از روکش های پر تنوع تری خواهید بود.

مبل چرم و پارچه
مبل چرم و پارچه

2) راحتی مبل پارچه ای بیشتر است

از آنجایی که نشستن و یا دراز کشیدن بر روی چرم مصنوعی موجب عرق کردن آن می شود، میتوان به این نتیجه دست یافت که مبلمان پارچه ای راحت تر از مبلمان چرمی هستند و شرایط بهتری را برای استراحت به وجود می اورند.

3) نگهداری از مبل پارچه ای راحت تر است

چرم مبلمان راحتی را میتوان به شکل راحت تری نگهداری کرد زیرا مبلمانی که با چرم صنعتی ساخته می شوند معمولا با برخورد اشیای نوک تیز و برنده سریعا واکنش نشان می دهند و پاره می شوند. به عبارت دیگر میتوان گفت که دوام و ماندگاری مبل چرمی کتر از انواع پارچه ای است و خصوصا کسانی که کودک در خانه دارند در مدت زمان کوتاه تری با مبل چرمی مشکل پیدا می کنند.

این موضوع بسیار حائز اهمیت است و نباید از آن غافل شد. پس اگر می خواهید که از دوام و ماندگاری بیشتری بهره ببرید و یا راحت تر از مبل نگهداری کنید، مبلمان پارچه ای برای شما مناسب تر خواهد بود.

قیمت مبل راحتی چرم و پارچه

قیمت مبل راحتی چرم و پارچه ای تفاوت خیلی زیادی با هم ندارند و در اصل تفاوت در قیمت آنها به نوع چرم یا پارچه ای که در انها به کار می رود بستگی دارد. اما علاوه بر آن مسائل دیگری نیز بر روی قیمت مبل راحتی چرمی و پارچه ای موثر هستند که این موارد از قبیل زیرند:

  • متراژ چرم یا پارچه که برای طراحی مبل به کار رفته
  • کیفیت دوخت و تولید مبلمان
  • تولید کننده مبلمان
  • و…

سخن پایانی

با توجه به بررسی های انجام شده در رابطه با اینکه مبلمان چرم مصنوعی بخریم یا پارچه ای؟، چنانچه تصمیم گرفتید که مبل چرم مصنوعی تهیه کنید و به دنبال چرم مصنوعی خام هستید، از طریق ادیم چرم میتوانید برای خرید انواع درجه یک چرم اقدام کنید.

ادیم چرم وارد کننده چرم مصنوعی در ایران است که بهترین و با کیفیت ترین چرم ها را میتوانید از طریق آن تهیه کنید.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه