نحوه نگهداری چرم مصنوعی

نحوه نگهداری چرم مصنوعی چگونه است؟ امروزه چرم مصنوعی به دلایل مختلفی بیشتر از چرم طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد و در زمینه های گوناگون از آن استفاده می شود. از مهمترین کاربرد های چرم مصنوعی به کار بردن آن در خصوص ساخت و تولید: کیف، کفش، مبلمان، صندلی خودرو و … است.

در تمامی این شرایط باید به درستی از چرم مصنوعی مراقبت شود و تمامی کسانی که از آن در انواع زمینه های مختلف استفاده می کنند باید از نحوه نگهداری چرم مصنوعی مطلع باشند تا به خوبی بتوانند آن را برای خود حفظ کنند.

نگهداری از چرم مصنوعی (6 ترفند ضروری!!)

همه کسانی که از چرم مصنوعی استفاده می کنند باید از نحوه نگهداری یا بهترین ترفند تمیز کردن چرم مصنوعی اگاه باشند تا بتوانند کیفیت آن را حفظ کنند و از بروز مشکل در آن جلوگیری نمایند. برخی از شرایط نگهداری از چرم مصنوعی را در بخش های زیر بررسی خواهیم کرد:

1) پرهیز از قرار دادن چرم در زیر آفتاب شدید

تابش آفتاب مستقیم و شدید بر روی چرم مصنوعی میتواند موجب آسیب دیدن آن شود و چرم را از بین ببرد. با این وجود برای افزایش ماندگاری چرم مصنوعی باید آن را از تابش نور مستقیم آفتاب دور کرد تا دوام آن بیشتر شود.

چنانچه چرم مصنوعی به عنوان روکش ماشین استفاده می شود که دائما در معرض افتاب باشد نیز بهتر است تا از سایبان بر روی شیشه های خودرو استفاده کرد تا شدت تابش نور بر روی صندلی های چرمی کاسته شود.

2) جلوگیری از پوسته شدن چرم مصنوعی

برای جلوگیری از پوسته شدن چرم مصنوعی، اولین راهکار پرهیز از قرار دادن چرم در معرض آفتاب است که در بخش فوق به آن اشاره شد، زیرا آفتاب باعث خشک شدن و در نهایت پوسته پوسته شدن آن می گردد.

نحوه نگهداری چرم مصنوعی
نحوه نگهداری چرم مصنوعی

پس از کنترل میزان تابش خورشید، بهترین راه برای جلوگیری از پوسته شدن چرم مصنوعی استفاده از بهترین واکس برای آن خواهد بود که واکس و یا روغن موجب چرب شدن چرم می شود و از بروز مشکل در آن جلوگیری می کند.

به عنوان مثال:

روغن زیتون بهترین روغن برای چرم مصنوعی محسوب می شود که هر کسی آن را در خانه خود دارد و نیازی به صرف هزینه برای خرید آن نخواهد داشت. به این منظور کافی است تا روغن زیتون را با استفاده از پنبه بر روی سطح چرم بکشید تا از خشک شدن و پوسته شدن آن جلوگیری شود.

علاوه بر آن میتوانید به این منظور از روغن ها و یا واکس مخصوص چرم که به صورت حاضری در بازار موجود هستند نیز استفاده کنید تا سلامتی چرم مصنوعی را افزایش دهید.

 3) مراقبت از چرم در برابر اشیای نوک تیز

همان طور که می دانید چرم در انواع مختلف آن در برابر اشیای نوک تیز مقاومت خیلی زیادی ندارد و ممکن است که دچار پارگی شود و یا حالت خود را از دست بدهد.

به همین دلیل

یکی از مسائل مهم در خصوص نحوه نگهداری چرم مصنوعی، مراقبت از آن در برابر اشیای نوک تیز است تا از پاره شدن و یا خط و خش پیدا کردن آن جلوگیری به عمل آید.

4) عدم نگهداری از چرم در کیسه پلاستیکی

چرم مصنوعی باید حتما در معرض هوای آزاد باشد تا سلامت بماند و نباید به هیچ وجه آن را در داخل کیسه پلاستیکی قرار دهید بلکه باید آن را در مجاورت هوای باز بگذارید.

با رعایت این موضوع میتوانید از چرم مصنوعی به خوبی مراقبت کنید و عمر آن را افزایش دهید.

5) مراقبت از لباس چرمی در حین آویزان کردن آن

اگر از لباسی استفاده می کنید که با چرم مصنوعی تولید شده است، باید آن را به صورت صحیح آویزان کنید تا دچار مشکل نشود. در غیر این صورت چرم میتوانید فرم خود را از دست بدهد و یا شکل بدی پیدا کند. علاوه بر آن ممکن است که در این شرایط چرم سوراخ و یا پاره شود.

6) نگهداری از چرم مصنوعی در جای خشک و خنک

چرم با حرارت و گرما رابطه خوبی ندارد و باید در محیط خشک و خنک نگهداری شود تا شرایط خوبی داشته باشد. به همین دلیل اگر از لباس هایی که با چرم مصنوعی تولید شده اند استفاده می کنید، باید آن را در جای خشک و خنک نگهداری کنید تا سالم باقی بماند.

مراقبت از چرم مصنوعی
مراقبت از چرم مصنوعی

بهترین روغن برای چرم مصنوعی

ساده ترین راهی که میتوان برای نگهداری از کیف چرم مصنوعی به کار برد، استفاده از مرطوب کننده ها و روغن مخصوص است که جزو بهترین روغن برای چرم مصنوعی محسوب می شود. این موارد را میتوانید به صورت آماده از فروشگاه های مرتبط خریداری کنید و در جهت افزایش دوام کیف چرمی به کار ببرید.

اگر قصد خرید محصولات آماده را نداشته باشید!!

میتوانید به واسطه روغن زیتون به مرطوب کردن و نرم کردن سطح کیف بپردازید.

3 مورد از بهترین راهکار برای نگهداری کیف چرم مصنوعی

از بهترین راهکارهایی که میتوان برای نگهداری از کیف چرم مصنوعی به کار برد، مواردی از قبیل زیر هستند  که در این خصوص بسیار موثر خواهند بود:

1) پرهیز از کشیدن بیش از حد چرم

چرم مصنوعی که برای تولید کیف استفاده می شود از خاصیت ارتجاعی و کشسانی برخوردار است. به همین دلیل اگر آن را بیش از حد بکشید، چرم دفرمه می شود و شکل خود را از دست میدهد.

بنابراین با پرهیز از انجام این کار میتوانید شکل ظاهری کیف چرمی خود را حفظ کنید.

2) داخل کیف چرم مصنوعی را پر کنید

در حین نگهداری کیف چرم مصنوعی داخل کمد باید داخل آن را با استفاده از کاغذ، روزنامه و یا نایلون پر کنید تا شکل ظاهری کیف از دست نرود و دفرمه نشود.

خصوصا اگر قصد داشته باشید که به مدت طولانی از کیف چرمی استفاده نکنید، رعایت این نکته به میزان زیادی در طول عمر و دوام کیف موثر واقع می شود.

نگهداری از کفش چرم مصنوعی
نگهداری از چرم مصنوعی

3) پرهیز از تحت فشار قرار دادن کیف چرمی

اگر از کیف چرم مصنوعی یا طبیعی استفاده می کنید، حتما توجه داشته باشید که کیف شما در داخل کمد و یا حین استفاده در معرض فشار قرار نگیرد. به عبارت دیگر نباید به هیج وجه کیف چرمی را تحت فشار زیاد قرار دهید زیرا این مساله موجب آسیب دیدن کیف می شود.

در نتیجه

اگر میخواهید از آن در داخل کمد نگهداری کنید، کیف را به صورتی در کمد قرار دهید که تحت فشار نباشد و شرایط مناسبی داشته باشد

راهکار هایی برای نگهداری کفش چرم مصنوعی که باید بدانید!

بهترین راهکارها برای نگهداری کفش چرم مصنوعی را میتوان مواردی از قبیل زیر در نظر گرفت:

1) استفاده از واکس مخصوص کفش چرمی

چرم مصنوعی کفش باید با استفاده از واکس مخصوص چرم تمیز شود. این نوع واکس ها که مخصوص چرم مصنوعی هستند موجب نرم و لطیف شدن چرم می شوند و از طرف دیگر در برطرف شدن گرد و غبارها و آلودگی های موجود بر روی کفش موثر هستند یا به عبارت دیگر کفش را جلا می دهند.

پس بهترین تمیزکننده ای که میتوانید برای کفش چرمی خود به کار ببرید، واکس مخصوص چرم مصنوعی کفش است.

2) قرار دادن چرم در فضای باز

چرم مصنوعی باید در هوای باز باشد و در معرض اکسیژن قرار بگیرد تا دوام و ماندگاری آن حفظ شود. به همین دلیل نباید به هیچ وجه کفش چرم مصنوعی را در کیسه و یا نایلون نگهداری کنید.

نگهداری کفش چرم مصنوعی
نگهداری کفش چرم مصنوعی

3) کفش های چرمی را به آرامی شستشو دهید

کفش ها را به آرامی بشویید و مطمئن شوید که شامپو را به طور یکنواخت روی سطح کفش پخش کنید. از مالش بیش از حد سخت خودداری کنید، زیرا ممکن است به سطح کفش آسیب برساند.

پس از شستشوی چرم مصنوعی، از یک حوله برای پاک کردن کف روی سطح نمایش استفاده کنید. توصیه می شود از یک حوله خشک یا حوله ای که قادر به جذب آب باشد (مثلاً حوله میکروفیبر) استفاده کنید. برای لکه های سرسخت، فرآیند تمیز کردن را چندین بار تکرار کنید.

آیا نحوه نگهداری چرم مصنوعی در همه انواع آن یکسان است؟

مراقبت از چرم مصنوعی در انواع مختلف آن یکسان نیست و هر نوع چرمی به مراقبت و رسیدگی مخصوص به خود نیاز دارد. اما کلیات مراقبت و نگهداری از چرم تقریبا یکسان است.

روغن برای چرم مصنوعی
روغن برای چرم مصنوعی

به عنوان مثال:

چرم جیر از یک نوع واکس مخصوص به خود برخوردار است و نوع واکس آن با چرم ورنی متفاوت خواهد بود.

کلام پایانی

نحوه نگهداری چرم مصنوعی را باید حتما مد نظر قرار دهید و آن را رعایت کنید تا طول عمر چرم کاهش نیابد و بتوانید برای مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید.

در صورتی که قصد تهیه انواع چرم مصنوعی را دارید، از طریق مجموعه ادیم چرم که بهترین وارد کننده چرم مصنوعی در ایران است، میتوانید انواع مورد نظر خود را تهیه کنید و در راستای امور نظر استفاده نمایید.

چنانچه به دریافت اطلاعات بیشتری نیاز دارید، از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه