نحوه نگهداری چرم مصنوعی

نحوه نگهداری چرم مصنوعی چگونه است؟ چگونه میتوان از پوسته شدن چرم مصنوعی جلوگیری کرد؟ بهترین روغن برای چرم مصنوعی چیست؟ اگر می خواهید که با پاسخ این پرسش ها رو به رو شوید، با ما تا انتهای این مطلب همراه بمانید.

چرم مصنوعی که با استفاده از مواد پلاستیکی و مصنوعی ساخته می شود و ظاهری شبیه به چرم طبیعی دارد، در مقایسه با چرم طبیعی از ماندگاری کمتری برخوردار است و برای مدت زمان کوتاه تری میتوان از آن استفاده کرد.

امروزه چرم مصنوعی به دلایل مختلفی بیشتر از چرم طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد و در زمینه های گوناگون از آن استفاده می شود. از مهمترین کاربرد های چرم مصنوعی به کار بردن آن در خصوص ساخت و تولید: کیف، کفش، مبلمان، صندلی خودرو و … است.

در تمامی این شرایط باید به درستی از چرم مصنوعی مراقبت شود و تمامی کسانی که از آن در انواع زمینه های مختلف استفاده می کنند باید از نحوه نگهداری چرم مصنوعی مطلع باشند تا به خوبی بتوانند آن را برای خود حفظ کنند.

نحوه نگهداری چرم مصنوعی

همه کسانی که از چرم مصنوعی استفاده می کنند باید از نحوه نگهداری چرم مصنوعی اگاه باشند تا بتوانند کیفیت آن را حفظ کنند و از بروز مشکل در آن جلوگیری نمایند. برخی از شرایط نگهداری از چرم مصنوعی را در بخش های زیر بررسی خواهیم کرد:

پرهیز از قرار دادن چرم در زیر آفتاب شدید

تابش آفتاب مستقیم و شدید بر روی چرم مصنوعی میتواند موجب آسیب دیدن آن شود و چرم را از بین ببرد. با این وجود برای افزایش ماندگاری چرم مصنوعی باید آن را از تابش نور مستقیم آفتاب دور کرد تا دوام آن بیشتر شود.

چنانچه چرم مصنوعی به عنوان روکش ماشین استفاده می شود که دائما در معرض افتاب باشد نیز بهتر است تا از سایبان بر روی شیشه های خودرو استفاده کرد تا شدت تابش نور بر روی صندلی های چرمی کاسته شود.

جلوگیری از پوسته شدن چرم مصنوعی

برای جلوگیری از پوسته شدن چرم مصنوعی، اولین راهکار پرهیز از قرار دادن چرم در معرض آفتاب است که در بخش فوق به آن اشاره شد، زیرا آفتاب باعث خشک شدن و در نهایت پوسته پوسته شدن آن می گردد.

پس از کنترل میزان تابش خورشید، بهترین راه برای جلوگیری از پوسته شدن چرم مصنوعی استفاده از بهترین واکس برای آن خواهد بود که واکس و یا روغن موجب چرب شدن چرم می شود و از بروز مشکل در آن جلوگیری می کند.

به عنوان مثال: روغن زیتون بهترین روغن برای چرم مصنوعی محسوب می شود که هر کسی آن را در خانه خود دارد و نیازی به صرف هزینه برای خرید آن نخواهد داشت. به این منظور کافی است تا روغن زیتون را با استفاده از پنبه بر روی سطح چرم بکشید تا از خشک شدن و پوسته شدن آن جلوگیری شود.

علاوه بر آن میتوانید به این منظور از روغن ها و یا واکس مخصوص چرم که به صورت حاضری در بازار موجود هستند نیز استفاده کنید تا سلامتی چرم مصنوعی را افزایش دهید.

 

نحوه نگهداری چرم مصنوعی
نحوه نگهداری چرم مصنوعی

مراقبت از چرم در برابر اشیای نوک تیز

همان طور که می دانید چرم در انواع مختلف آن در برابر اشیای نوک تیز مقاومت خیلی زیادی ندارد و ممکن است که دچار پارگی شود و یا حالت خود را از دست بدهد. به همین دلیل یکی از مسائل مهم در خصوص نحوه نگهداری چرم مصنوعی، مراقبت از آن در برابر اشیای نوک تیز است تا از پاره شدن و یا خط و خش پیدا کردن آن جلوگیری به عمل آید.

عدم نگهداری از چرم در کیسه پلاستیکی

چرم مصنوعی باید حتما در معرض هوای آزاد باشد تا سلامت بماند و نباید به هیچ وجه آن را در داخل کیسه پلاستیکی قرار دهید بلکه باید آن را در مجاورت هوای باز بگذارید.

با رعایت این موضوع میتوانید از چرم مصنوعی به خوبی مراقبت کنید و عمر آن را افزایش دهید.

مراقبت از لباس چرمی در حین آویزان کردن آن

اگر از لباسی استفاده می کنید که با چرم مصنوعی تولید شده است، باید آن را به صورت صحیح آویزان کنید تا دچار مشکل نشود. در غیر این صورت چرم میتوانید فرم خود را از دست بدهد و یا شکل بدی پیدا کند. علاوه بر آن ممکن است که در این شرایط چرم سوراخ و یا پاره شود.

نگهداری از چرم مصنوعی در جای خشک و خنک

چرم با حرارت و گرما رابطه خوبی ندارد و باید در محیط خشک و خنک نگهداری شود تا شرایط خوبی داشته باشد. به همین دلیل اگر از لباس هایی که با چرم مصنوعی تولید شده اند استفاده می کنید، باید آن را در جای خشک و خنک نگهداری کنید تا سالم باقی بماند.

آیا نحوه نگهداری چرم مصنوعی در همه انواع آن یکسان است؟

مراقبت از چرم مصنوعی در انواع مختلف آن یکسان نیست و هر نوع چرمی به مراقبت و رسیدگی مخصوص به خود نیاز دارد. اما کلیات مراقبت و نگهداری از چرم تقریبا یکسان است.

به عنوان مثال: چرم جیر از یک نوع واکس مخصوص به خود برخوردار است و نوع واکس آن با چرم ورنی متفاوت خواهد بود.

کلام پایانی

نحوه نگهداری چرم مصنوعی را باید حتما مد نظر قرار دهید و آن را رعایت کنید تا طول عمر چرم کاهش نیابد و بتوانید برای مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید. در صورتی که قصد تهیه انواع چرم مصنوعی را دارید، از طریق مجموعه ادیم چرم میتوانید انواع مورد نظر خود را تهیه کنید و در راستای امور نظر استفاده نمایید.

چنانچه به دریافت اطلاعات بیشتری نیاز دارید، از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه