نگهداری چرم صندلی ماشین

نگهداری چرم صندلی ماشین چگونه است؟ تمیز کردن صندلی چرم ماشین را چگونه انجام دهیم؟ واکس صندلی چرم چگونه است؟ روکش چرم ماشین را چگونه تمیز کنیم؟ تمیز کردن روکش صندلی ماشین با جوش شیرین گزینه مناسبی است؟ کاربرد چرم مصنوعی خودرو چیست؟  در ادیم چرم قصد بررسی تمامی این پرسش ها را داریم. در صورتی که به کسب اطلاعات در این زمینه نیاز دارید، با ما تا انتهای این مطلب همراه بمانید.

چرم مصنوعی که به آن چرم غیر طبیعی و یا صنعتی نیز گفته می شود از متداول ترین متریالی است که به عنوان روکش صندلی خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. اما همان طور که می دانید چرم مصنوعی یک متریال آسیب پذیر است و عواملی مانند: گرما و یا آفتاب مستقیم میتواند موجب آسیب دیدن آن شود.

به همین دلیل نگهداری چرم صندلی ماشین از اهمیت زیادی برخوردار است که برای افزایش طول عمر روکش صندلی ها باید از روش صحیح و اصولی نگهداری چرم صندلی آگاه بود.

نگهداری چرم صندلی ماشین چگونه است؟

به صورت کلی گزینه های مختلفی برای نگهداری  انواع چرم مصنوعی ماشین وجود دارد که صاحبین خودرو میتوانند این امور را به کار ببرند. برخی از رایج ترین اصول و روش های نگهداری از صندلی چرمی خودرو مواردی از قبیل زیر هستند:

استفاده از چادر ماشین

از رایج ترین و بهترین اموری که میتوانیدد برای نگهداری از صندلی های چرمی خودرو انجام دهید، به کار بردن چادر ماشین است. در مواقعی که ماشین بلا استفاده است و آن را در فضای باز برای مدت طولانی پارک می کنید، از چادر ماشین استفاده کنید تا مانع تابش نور مستقیم و شدید آفتاب به داخل خودرو شوید. زیرا آفتاب شدید برای چرم بسیار مضر است و میتواند باعث خشک شدن و ترک خوردن چرم مصنوعی شود.

استفاده از آفتابگیر ماشین

از موارد دیگری که در این زمینه میتوانید به کار ببرید، آفتابگیر ماشین است که در حین استفاده از خودرو نیز میتوان آن را به کار برد. آفتابگیر های ماشین برای جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید به داخل خودرو طراحی شده اند که بر روی پنجره های جلو و عقب ماشین نصب می شوند و در مواقعی که آفتاب شدید نیست هم میتوان این آفتابگیر ها را از شیشه جدا کرد.

نگهداری چرم صندلی ماشین
نگهداری چرم صندلی ماشین

 

دودی کردن شیشه های خودرو

برای نگهداری چرم صندلی ماشین می توانید به دودی کردن شیشه های خودرو نیز بپردازید. دودی کردن شیشه های ماشین نیز از جمله مواردی است که مانع از تابش نور مستقیم خورشید به داخل آن می شود و از آسیب دیدن صندلی ها جلوگیری می کند.

به کار بردن واکس صندلی چرمی

در بازار واکس های مخصوصی وجود دارند که برای صندلی های چرمی تولید شده اند و استفاده از آنها برای صندلی های خودرو باعث می شود که روکش چرمی انها نرم شود و از خشک شدن و ترکیدگی آنها جلوگیری به عمل آید.

بنابراین یکی از ساده ترین اموری که میتوانید در این جهت انجام دهید تهیه واکس صندلی چرمی از فروشگاه های مرتبط و به کار بردن انها برای صندلی خودرو است.

تمیز کردن صندلی چرم ماشین

از تمیز کردن صندلی چرم ماشین غافل نشوید و حتما این مورد را رعایت کنید. حتما در مواقعی که خوراکی و یا ذرات مختلف بر روی صندلی می ریزد، این موارد از روی صندلی پاکسازی کنید و به تمیز کردن انها بپردازید زیرا ذراتی که سفت باشند در داخل چرم صندلی فرو می روند و می توانند باعث پاره شدن صندلی شوند.

بهترین تمیز کننده چرم خودرو

مواد مختلفی برای تمیز کردن چرم خودرو به کار برده می شوند اما در میان انواع مختلفی از مواد که در این زمینه به کار می روند، بهترین تمیز کننده چرم خودرو را میتوان آب گرم و مایع تمیز کننده در نظر گرفت که شرایط خوبی را ایجاد می کند و از آسیب دیدن چرم جلوگیری می نماید. اما علاوه بر آن برخی دیگر از روش های تمیز کردن چرم نیز مناسب هستند و شرایط خوبی را به وجود می اورند.

تمیز کردن روکش صندلی ماشین با جوش شیرین

برای تمیز کردن روکش صندلی ماشین با جوش شیرین نیز میتوانید اقدام کنید. جوش شیرین برای پاک کردن لکه های ایجاد شده بر روی چرم خودرو مناسب است؛ خصوصا در مواقعی که چرم به کار رفته در صندلی های خودرو دارای رنگ روشن باشد، این راهکار بسیار تاثیر گذار واقع می شود و تمامی لکه ها را از بین می برد. به این منظور باید کمی جوش شیرین را با آب ولرم ترکیب کنید و به کمک یک برس نرم بر روی صندلی ها بکشید تا همه بخش ها تمیز شوند.

شستن روکش صندلی ماشین در لباسشویی

بسیاری از هموطنان عزیز ما به دنبال شستن روکش صندلی ماشین در لباسشویی هستند. در این خصوص باید گفت که امکان شست و شوی روکش صندلی چرمی در لباسشویی وجود دارد و میتوانید این کار را انجام دهید. اما باید توجه داشته باشید که اگر روکش های صندلی از مغزی پشمی برخوردار هستند، باید از الگوی شست و شوی مخصوص لباس های پشمی با دور کند برای انجام این کار اقدام کنید تا از آسیب دیدن روکش ها جلوگیری شود.

پس از انجام این کار بهتر است که برای خشک شدن روکش های صندلی خودرو آنها را در سایه خشک کنید و جلوی نور شدید آفتاب قرار ندهید.

سخن پایانی در مورد نگهداری چرم صندلی ماشین

نگهداری چرم صندلی ماشین مساله مهمی است که اگر آن را رعایت نکنید در مدت زمان کوتاهی شاهد آسیب دیدن روکش های صندلی خواهید بود و باید هزینه زیادی برای تعویض روکش ها در نظر بگیرید.

اما با راهکارهای ساده و پیش پا افتاده که در مجموعه ادیم چرم بررسی کردیم به راحتی میتوانید از بروز این مشکلات جلوگیری به عمل آورید و دوام صندلی های فابریک ماشین خود را افزایش دهید.

در صورت نیاز به خرید چرم ماشین برای تهیه روکش صندلی ماشین با ما در ادیم چرم در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه