نگهداری کفش چرم مصنوعی

بهترین راهکارها برای نگهداری کفش چرم مصنوعی چیست؟ آیا میتوان با راهکارهای مختلف ماندگاری چرم مصنوعی کفش را افزایش داد؟ نحوه نگهداری چرم مصنوعی به چه صورت است؟ چگونه میتوان باعث جلوگیری از پوسته شدن چرم مصنوعی کفش شد؟ آیا چرم مصنوعی پوسته می شود؟ در ادیم چرم ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید تا به بررسی این مسائل بپردازیم.

چرم مصنوعی امروزه کاربرد های بسیار زیادی دارد و در صنایع مختلف از آن استفاده می شود. یکی از مهمترین اموری که در آن از انواع چرم مصنوعی استفاده می شود، تولید کیف و کفش است و اغلب کفش هایی که در بازار موجود هستند با استفاده از این متریال تولید می شوند.

لازم به توضیح است که چرم مصنوعی برای ساخت و تولید انواع کفش زنانه، مردانه، بچگانه، مجلسی، اداری، راحتی و … به کار برده می شود و تنوع مختلفی از کفش ها را در بر می گیرد. از این جهت نحوه نگهداری کفش چرم مصنوعی مساله مهمی است و در ادیم چرم میخواهیم راهکارهایی به این منظور در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

بهترین راهکارها برای نگهداری کفش چرم مصنوعی

بهترین راهکارها برای نگهداری کفش چرم مصنوعی را میتوان مواردی از قبیل زیر در نظر گرفت:

جلوگیری از قرار دادن کفش در معرض آفتاب شدید و مستقیم

آفتاب یکی از اصلی ترین دشمنان چرم مصنوعی است که موجب آسیب دیدن و کاهش طول عمر چرم مصنوعی می شود. به همین دلیل کسانی که از کفش تولید شده با این متریال استفاده می کنند باید از قرار دادن کفش چرمی خود در معرض آفتاب شدید و برای مدت طولانی بپرهیزند تا از آسیب دیدن آن جلوگیری کنند.

استفاده از واکس مخصوص کفش چرمی

چرم مصنوعی کفش باید با استفاده از واکس مخصوص چرم تمیز شود. این نوع واکس ها که مخصوص چرم مصنوعی هستند موجب نرم و لطیف شدن چرم می شوند و از طرف دیگر در برطرف شدن گرد و غبارها و آلودگی های موجود بر روی کفش موثر هستند یا به عبارت دیگر کفش را جلا می دهند.

پس بهترین تمیزکننده ای که میتوانید برای کفش چرمی خود به کار ببرید، واکس مخصوص چرم مصنوعی کفش است.

قرار دادن چرم در فضای باز

چرم مصنوعی باید در هوای باز باشد و در معرض اکسیژن قرار بگیرد تا دوام و ماندگاری آن حفظ شود. به همین دلیل نباید به هیچ وجه کفش چرم مصنوعی را در کیسه و یا نایلون نگهداری کنید.

نگهداری کفش چرم مصنوعی
نگهداری کفش چرم مصنوعی

جلوگیری از آسیب دیدن چرم با اشیای نوک تیز

چرم مصنوعی به میزان زیادی در مقابل اشیای نوک تیز واکنش نشان می دهد و می تواند تحت تاثیر قرار بگیرد و دچار خط شود. از این جهت باید در خصوص نگهداری کفش چرم مصنوعی به این موضوع توجه کنید که چرم را در معرض اشیای نوک تیز قرار ندهید تا آسیبی به آن وارد نشود.

استفاده از روغن زیتون

تمیز کردن کفش چرم مصنوعی با استفاده از روغن زیتون یک راهکار بسیار مناسب است. زیرا روغن زیتون باعث نرم شدن چرم می شود و از طرف دیگر سطح آن را تمیز می کند.

با این وجود با استفاده از روغن زیتون هم به نرمی آن کمک می کنید و هم با از بین بردن گرد و غبار موجب افزایش طول عمر آن می شوید. زیرا یکی از راه های مراقبت از چرم، تمیز نگه داشتن سطح آن است.

آرام خشک کردن کفش چرم مصنوعی

زمانی که کفش چرم مصنوعی خود را تحت شست و شو قرار میدهد و یا اگر به هر دلیلی کفش چرمی شما خیس شد، باید به آرامی آن را خشک کنید. زیرا اگر به صورت غیر طبیعی بخواهید چرم را خشک کنید و یا سرعت خشک کردن آن را افزایش دهید، در ساختار چرم تغییراتی ایجاد می شود و به موجب انها سطح چرم خشک و شکننده می شود و ممکن است که ترک هایی بر روی آن پدیدار گردند.

در نتیجه با انجام این کار میتوانید به جلوگیری از پوسته شدن چرم مصنوعی کفش بپردازید.

نگهداری از چرم در جای خشک و خنک

چرم مصنوعی با هوای گرم سازگار نیست و باید کفش هایی که با استفاده از این نوع چرم تولید می شوند را در فضای خشک و خنک نگهداری کرد. هر چه قدر که هوای محیط خنک تر باشد و از گرمای شدید دور باشد، چرم مصنوعی به مدت زمان بیشتری عمر می کند و دوام می آورد.

افزایش ماندگاری چرم مصنوعی کفش

تمامی راهکارهای ذکر شده در فوق که برای نگهداری کفش چرم مصنوعی به انها اشاره شد، موجب افزایش ماندگاری چرم مصنوعی کفش می شوند و باید این مسائل را رعایت کنید.

لازم به ذکر است که حتی اگر این موارد را رعایت نکنید نیز چرم مصنوعی به سادگی از بین نمی رود و مستهلک نمی شود. اما با رعایت کردن این موارد میتوانید سالیان بسیار زیاد از چرم مصنوعی استفاده کنید.

نگهداری کفش چرم مصنوعی جیر

چرم مصنوعی جیر یکی از انواع رایج چرم است که به وفور از آن برای تولید کفش استفاده می شود. نحوه نگهداری از این نوع چرم با انواع دیگر چرم مصنوعی متفاوت است. به عنوان مثال: برای تمیز کردن این نوع چرم باید از واکس مخصوص جیر استفاده کنید و یا امکان استفاده از روغن زیتون برای این نوع چرم وجود ندارد.

این مساله در حالی است که سایر انواع چرم مصنوعی تقریبا راهکارهای مشابهی با موارد ذکر شده دارند و تفاوت خیلی زیادی برای مراقبت از انها وجود نخواهد داشت.

سخن پایانی

نگهداری کیف چرم مصنوعی بسیار آسان است و به راحتی میتوانید این کار را انجام دهید.

در صورتی که به دنبال تهیه بهترین چرم مصنوعی کیف و کفش و  مبلمان هستید، از طریق ادیم چرم میتوانید برای خرید انواع این چرم ها اقدام کنید.

ادیم چرم وارد کننده و عرضه کننده بهترین انواع چرم مصنوعی به کشور است که بهترین چرم های تولید شده در جهان را در اختیار شما هموطنان عزیز قرار میدهد.

 

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه