پارچه آستر چیست؟

بسیاری از لباس‌ها یا پارچه‌هایی که استفاده می‌شود به پارچه آستر نیاز دارند. به طور مثال لباس‌های مجلسی که بدن نما هستند نیاز به آستر دارند تا از نمایان شدن پوست بدن جلوگیری شود. همچنین برخی از پالتوها یا مانتوها برای نچسبیدن به تن و بدن نیازمند پارچه آستر می‌باشند.

پارچه آستر دارای انواع مختلفی می‌باشد که هر کدام از آنها کاربردشان نیز متفاوت است.

توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید تا بیشتر در مورد این پارچه بدانید.

پارچه آستر

پارچه بسیار نازکی است که سطح صیقلی و سبک بودن آن ویژگی بارز پارچه می‌باشد. افراد بسیاری هستند که که به دلیل استفاده شدن پارچه آستر در داخل لباس‌ها و مشخص نبودن آن از پارچه آستری ضعیف و بی‌کیفیتی که قیمت  پایینی هم  دارند استفاده می‌کنند.

اما این کار نتیجه مطلوبی را در بر ندارد و پارچه و لباس شما از لحاظ دوخت و شکیل بودن از کیفیت پاینی برخوردار است. در بسیاری از موارد خیاط جنس پارچه آستری را از همان جنس بیرونی لباس انتخاب میکند.

 انواع پارچه آستر

همانطور که در مطالب بالا گفته شد پارچه آستر دارای انواع مختلفی می‌باشد. این نوع پارچه به اندازه پارچه اصلی مهم است. پارچه آستر نقش مهمی در دوخت و خوش تن بودن پارچه دارد که برای برششان از الگو استفاده می‌کنند.

مهمترین و تنهاترین دلیلی که باعث می‌شود یک خیاط از پارچه آستر استفاده کند این است که اصطکاک لباس را نسبت به لباس یا پوست در هنگام پوشیدن کاهش دهد.

 آستر باتیست

پارچه آستر باتیست به سبک بودن، نرم بودن معروف هستند. اینو پارچه به گونه‌ای ید می‌شود که می‌تواند بوی بد و تعریق بدن را کنترل و از آن جلوگیری کند. در رنگ‌های سفید و شیری می‌توانید آن را در بازار پیدا کنید همچنین جنس آستر باتیست از پشم، پنبه، کتان و غیره ساخته شده است.

آستر ساتن

اگر به دنبال آستری با دوام بالا و دارای طیف رنگی مختلف و بسیاری می‌باشید بهتر است از آستر ساتن استفاده کنید. آستر ساتن جنسی براق و لطیفی دارد.

آستر مخمل

اگر به دنبال ظاهری خاص جذاب و تجملاتی هستید آستر مخمل بهترین گزینه‌ای است که ما می‌توانیم به شما پیشنهاد دهیم. آستر مخمل دارای ضخامت بسیار بالایی است که تن خور لباس را شیک میکند.

آستر پلی استر

آستر پلی استر در ۲ مدل ضخیم و نازک تولید می‌شود. همچنین یکی از ویژگی‌های دیگر پارچه آستر پلی استر می‌تواند قیمت مناسب و دوام بالای آن باشد.

 آستر کرکی

آثار کرکی گزینه مناسبی است برای پالتوها و مانتوهای ضخیمی که برای زمستان توسط خیاط دوخته می‌شود. آستر کرکی همانطور که از نام آن پیدا است دارای  کرک‌هایی داخلی می‌باشد. وجود این گرک‌ها می‌تواند بدن شما را در هنگام سرما و فصول سرد سال گرم نگهداری کند.

 آستر پشم شیشه

افرادی که ورزش‌هایی مانند کوهنوردی را انجام می‌دهند به دنبال کاپشن‌هایی هستند که در آنها پارچه آستر پشم شیشه به کار رفته باشد. زیرا آثار پشم شیشه خاصیت ضد آب بالایی دارد. همچنین ویژگی قابل توجه آن سبک بودن و گرم نگه داشتن است.

 انواع پارچه آستر
انواع پارچه آستر

کاربرد پارچه آستر

ممکن است  یک پارچه آستر را همانند چرم پوشاک، روکش صندلی چرم ماشین یا چرم کیف به دلیل استفاده‌های مکرر بشناسیم. اما در این مقاله شما را با انواع کاربرد آنها آشنا خواهیم کرد.

  • آستر پنبه برای افرادی که دارای پوست حساسی هستند یا کودکان و بانوان مناسب است.
  • برای لباس‌های مجلسی و ابریشمی می‌توانید از آستر ابریشمی استفاده کنید.
  • آستر باتیست برای لباس‌های عروس و لباس شب بسیار کاربرد دارد.
  • آستر پلی استری که از نوع ضخیم آن است می‌توانید برای کت و پالتو و از آستر پلی استری که از نوع نازک آن است می‌توانید برای داخل پیراهن استفاده کنید.
  • برای لباس‌های گیپور تور پالتوهای مجلسی و کت‌های مجلسی باید از آستر استفاده شود.
  • آستر کرکی به دلیل گرم بودن و گرم نگه داشتن افراد در ژاکت ها و کاپشن ها بکار می رود.
  • آستر ابریشم نیز برای پالتو و کاپشن بسیار مناسب است.
  • آستر مخمل گزینه مناسبی برای لباس های زمستانی و پالتوها است.

بهترین نوع پارچه آستر

عوامل بسیار مهمی هستند که می‌تواند یک آستر را به بهترین نوع خود یا بدترین نوع خود تبدیل کند. بدون شک مهمترین نکته‌ای که می‌تواند یک آستر را به بهترین شکل خود درآورد جنس آستر است. دومین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از آستر استفاده کنید نوع اتصال و دوخت  آن به پارچه اصلی است.

آسترها دارای انواع مختلفی می‌باشند که هر کدام از آنها کاربرد مختلفی نیز دارند. هر آستری جنس مخصوص به خود را دارد به طور مثال یک آستر می‌تواند از جنس الیاف مصنوعی الیاف طبیعی یا الیاف باز یافتی سلولوزی باشد. آستر هایی که از جنس باز یافتی سلولزی هستند بیشتر ویسکوز، مودال و استات الیاف می باشند. همچنین الیاف طبیعی مانند پنبه و ابریشم است.

 سخن پایانی

پارچه آستر جنسی نازک و سطحی صیقلی و صاف دارد که برای انواع لباس‌ها کاربرد متفاوتی دارد جنس مورد استفاده پارچه آستر بستگی به نوع پارچه اصلی دارد. از پارچه آستر برای لایه داخلی لباس استفاده می‌شود که دارای طرح‌ها رنگ‌ها و کاربردهای مختلفی است.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه