چرم اصل را چگونه بشناسیم

چرم اصل را چگونه بشناسیم؟ چرم اصل دارای بوی طبیعی و مشخص است، بویی مشابه بوی پوست حیوانات دارد. اگر بوی شیمیایی یا مصنوعی احساس کنید، ممکن است چرم تقلبی باشد.

البته باید توجه کرد که هر نوع چرم (مانند چرم گاوی، چرم بزی) بافت و ترکیبات متفاوتی دارد. چرم اصل عموماً انعطاف‌پذیر و لطیف است. چرم تقلبی معمولاً سفت و کمتر انعطاف‌پذیر است. همچنین حتماً قبل از خرید چرم مبلمان یا چرم دکوراسیون، در مورد تولیدکننده، کیفیت محصولات و سابقه آن‌ها تحقیقاتی انجام دهید.

در این مقاله قصد داریم در مورد چند مورد از راهکارهای مهم برای تشخیص چرم اصل با شما صحبت کنیم بنابراین توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب از ادیم چرم همراه ما بمانید.

بررسی ویژگی چرم اصل

از ویژگی‌های چرم اصل مانند چرم کیف و … می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چرم اصل دارای سطحی صاف، یکنواخت است.
  •  دارای بوی طبیعی است.
  • این محصول عموماً ضخیم، محکم و مقاوم است.

6 روش‌ تشخیص چرم اصل

چرم اصل را چگونه بشناسیم؟ برخی از محصولات چرم اصل دارای برچسبی هستند که در آن اطلاعات مربوط به نوع چرم و روش تولید آن ذکر شده است. این برچسب ممکن است بر روی داخل کیف، کفش یا لباس قرار داشته باشد. جزئیات کوچک مانند خطوط ریز، زبری طبیعی معمولاً در چرم اصل دیده می‌شود.

بیشتر بخوانید: چند نوع چرم طبیعی داریم؟

چرم تقلبی ممکن است دارای بافت نامنظم، باشد. مهم است بدانید که برای اطمینان کامل از اصالت چرم، بهتر است از فروشگاه‌ها و مراکز معتبر و قابل اعتماد خریداری کنید. چرم اصل مقاومت خوبی در برابر آب دارد و در حالت عادی روی آن اثر آب به سرعت نمی‌ماند.

1) تست قطره آب

تست قطره آب یک روش سنتی برای تشخیص چرم اصل است. برای انجام این تست، می‌توانید طرح زیر را دنبال کنید:

  1. یک قطره آب را روی چرم بمالید: قطره کوچکی از آب را بر روی یک قسمت کوچک از چرم (مانند کف کیف یا قسمت پنهانی) ریخته و صبر کنید.
  2. مشاهده نفوذ آب: در صورتی که چرم اصل باشد، آب به سرعت درون چرم جذب می‌شود. چرم اصل قابلیت نفوذ آب را دارد.
تست قطره آب برای تشخیص چرم اصل

2) بررسی لبه‌های چرم

حفره‌های سطحی در چرم معمولاً به دلیل عواملی مانند خراش‌ها، جایگزینی خوبی برای دستگاه‌های بسته‌سازی در تولید چرم به حساب می آیند. این حفره‌ها به طور کلی تأثیر زیادی بر عملکرد و استحکام چرم ندارند و بیشتر به صورت تزئینی استفاده می‌شوند.

بررسی لبه‌های چرم برای تشخیص چرم اصل

3) تست پارگی

برای تشخیص پارگی چرم، شما باید به یک کارگاه قالی بافی یا فروشگاه محصولات چرمی مراجعه کنید. آنها می‌توانند با استفاده از ابزارها و تجربه‌ی خود، چرم را تست کنند و به شما نتیجه بدهند.

تست پارگی برای تشخیص چرم اصل

4) آتش زدن

با وجود اینکه آتش زدن چرم ایده خوبی نیست و ممکن است خطراتی در پی داشته باشد، اما برای تشخیص چرم اصل بهتر است آن را در نزدیکی آتش قرار دهید یا برای چند دقیقه آن را درون آتش قرار دهید.

با این کار قطعاً متوجه می‌شوید که چرم اصل به سختی آتش می‌گیرد. اما در صورتی که چرم شما بعد از گذشت چند ثانیه درون آتش پودر شد، می توانید مطمئن شوید که چرم شما اصل نبوده است.

آتش زدن برای تشخیص چرم اصل

5) مقاومت چرم اصل در برابر سوراخ نشدن

چرم اصل دارای مقاومت بالا در برابر سوراخ نشدن است، اما این می‌تواند به نوع و کیفیت چرم، ضخامت آن داشته باشد. در کل، چرم‌های اصلی که با استانداردهای صنعت چرم مطابقت دارند، بیشترین مقاومت را در برابر سوراخ نشدن ارائه می‌دهند.

مقاومت چرم اصل در برابر سوراخ نشدن

6) استفاده از انعکاس نور

استفاده از انعکاس نور در رابطه با چرم می‌تواند جهت آشنایی بیشتر با کیفیت و ویژگی‌های آن مفید باشد. با انعکاس نور، می‌توانید جزئیات و الگوهای مختلف را بهتر تشخیص دهید و از کیفیت پارچه چرم مطلع شوید.

بیشتر بخوانید: کدام چرم بهتر است

تشخیص کفش چرم اصل و تقلبی

ابتدا به کیفیت چرم توجه کنید. نواحی ناهموار، پرزهای طبیعی و الگوهای صحیح عناصر طبیعی در چرم اصل وجود دارند. چرم تقلبی ممکن است نقص‌های ظاهری و الگوهای ناصحیح داشته باشد.

سخن پایانی

چرم اصلی معمولاً دارای دوخت دقیق و کامل است. دوخت‌ها باید یکنواخت و بدون هیچ نقصی باشند. همچنین، با کاهش صفحه کفش، می‌توانید دوخت‌های داخلی را بررسی کنید. در کفش‌های تقلبی، دوخت‌ها ممکن است ناهموار و نامنظم باشند.

در این مقاله در مورد اینکه چرم اصل را چگونه بشناسیم؟ به صورت مفصل با شما صحبت کردیم. در صورتی که قصد خرید دارید بهتر است از فروشگاه‌های معتبر آن را تهیه کنید. برای این کار می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه