چرم بیاله چیست

چرم بیاله چیست؟ چرم بیاله خارجی چیست؟ کاربرد چرم بیاله چیست؟ همان طور که میدانید چرم مصنوعی امروزه یکی از مهمترین جایگزین ها برای چرم طبیعی محسوب می شود که آن را به کمک ترکیبات شیمیایی و پلاستیکی تولید می کنند و روی کار امدن این نوع چرم باعث شده است تا در سراسر جهان میزان آسیب رساندن به حیوانات و جانداران مختلف به دلیل تامین چرم طبیعی کاهش یابد.

به عبارت دیگر چرم مصنوعی که جایگاه بسیار خوبی در جهان پیدا کرده است و از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود، دارای انواع مختلفی است که یکی از انواع آن تحت عنوان چرم بیاله شناخته می شود.

اما مزایای استفاده از چرم بیاله چیست؟ قیمت بیاله چه قدر است؟ اگر ذهن شما به دریافت پاسخ هر یک از این پرسش ها مشغول شده است، با ما در مجموعه ادیم چرم همراه بمانید.

چرم بیاله چیست؟

چرم بیاله در واقع به نوعی از چرم مصنوعی گفته می شود که آن را از ضایعات تولید شده تهیه می کنند؛ به عبارت دیگر زمانی که قطعات چرم برای تولید کالاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، پس از فراهم شدن چرم مورد نیاز برای تولید این کالاها، بخش هایی از رول چرم مورد نظر به عنوان ضایعات کار باقی می ماند که این ضایعات به عنوان چرم بیاله شناخته می شوند و از آنها در زمینه های مختلف دیگری میتوان استفاده کرد.

چرم بیاله چیست؟
چرم بیاله چیست؟

با این وجود ضایعات به دست آمده از تولیدات چرمی دور ریخته نمی شوند بلکه به عنوان چرم مصنوعی بیاله در خصوص تولیدات دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

لازم به توضیح است که

چرم بیاله میتواند در رنگبندی های مختلف، طرح های گوناگون و از انواع مختلف چرم مصنوعی باشد و تنوع بسیار زیادی دارد.

چرم بیاله فرنگی چیست؟

چرم مصنوعی در کشورهای خارجی به وفور تولید می شود و راهی بازار سراسر جهان می گردد. علاوه بر آن چرم بیاله که از دورریز تولیدات دیگر به دست می آید نیز به واسطه کشورهای خارجی تهیه می شود که اگر آن را از کشورهای دیگر تهیه کنیم، آن را چرم بیاله فرنگی می نامند که تحت عنوان چرم بیاله خارجی نیز شناخته می شود.

نحوه تهیه چرم بیاله فرنگی

برخی از شرکت های ایرانی که در زمینه چرم مصنوعی فعالیت دارند، مانند: مجموعه ادیم چرم، واردات چرم مصنوعی در انواع مختلف را انجام می دهند که در میان انها چرم مصنوعی بیاله نیز وجود دارد.

در نتیجه اگر بخواهید که در کشور ایران، چرم بیاله فرنگی تهیه کنید، از سوی مراکزی همچون ادیم چرم قادر به انجام این کار خواهید بود.

3 کاربرد چرم بیاله چیست؟

چرم بیاله در خصوص امور مختلفی انجام می شود و کاربرد های گوتاگونی دارد که برخی از کاربردهای آن را میتوان از قبیل زیر در نظر گرفت:

1) تهیه رویه کفش بیاله

همان طور که میدانید، کفش های مجلسی زنانه و یا سایر انواع کفش زنانه به میزان زیادی چرم نیاز ندارند و با در اختیار داشتن مقدار کمی چرم مصنوعی می توان انها را تولید کرد.

چرم بیاله
چرم بیاله

به همین دلیل در بسیاری از مواقع برای تهیه روکش کفش از چرم بیاله استفاده می شود که در چنین شرایطی رویه کفش بیاله توسط کفاشان به آن گفته می شود.

استفاده از چرم بیاله برای تهیه روکش کفش باعث می شود که به میزان زیادی در هزینه تولید کفش صرفه جویی شود و کفاشان سود بیشتری به دست آورند. ازاین جهت تهیه رویه کفش بیاله در کشور بسیار رایج است.

2) تهیه جاکلیدی و یا جاسوئیچی

از دیگر کالاهایی که برای تهیه آنها میتوان از چرم بیاله استفاده کرد، جا سوئیچی و جاکلیدی هستند که اگر دقت کرده باشید، میزان چرم مصنوعی مورد نیاز برای تهیه آنها بسیار اندک است و از این جهت چرم بیاله بهترین و مقرون به صرفه ترین گزینه برای طراحی و تزئین جاکلیدی از جنس چرم محسوب می شود.

3) تهیه کیف

علاوه بر موارد ذکر شده در فوق از چرم بیاله در تولید انواع کیف رودوشی، پاسپورتی، کیف پول، کیف کارت و … نیز می توان استفاده نمود. به کار بردن چرم بیاله در این زمینه باعث می شود که تنوع کیف زیاد باشد و از انواع مختلف چرم و یا مدل های مختلف آن بتوان بهره برد.

با 7 مزیت استفاده از چرم بیاله آشنا شوید!!

استفاده از چرم بیاله مزایای زیادی به همراه دارد که مهمترین آنها از قبیل زیر هستند:

  • صرفه جویی در مصرف چرم مصنوعی
  • امکان استفاده از پسماند ها و ضایعات تولیدات چرمی
  • صرفه جویی در هزینه و مقرون به صرفه تر بودن چرم مصنوعی
  • برخوردار بودن از تنوع بسیار بالا
  • امکان تهیه چرم بیاله در رنگبندی و طرح های مختلف
  • با کیفیت بودن این نوع چرم
  • امکان استفاده از آن در خصوص امور مختلف
  • و…

قیمت بیاله چه قدر است؟

چرم مصنوعی بیاله به صورت کلی در مقایسه با انواع دیگر چرم که به شکل کلی تهیه می شوند و در دسترس قرار می گیرند، از قیمت بسیار کمتری برخوردار است که برای تهیه آن به صرف هزینه بسیار کمتری نیاز خواهد بود.

اما قیمت چرم بیاله بر اساس مسائل مختلفی تعیین می شود که از این جهت نمی توان مبلغ دقیقی برای آن تعیین کرد. به عنوان مثال: برای خرید چرم بیاله فرنگی باید هزینه بیشتری بپردازید و یا علاوه بر آن هر چه قدر که میزان چرم مصنوعی بیاله مورد نیاز شما بیشتر باشد، مبلغ نیز افزایش می یابد.

استفاده از چرم بیاله
استفاده از چرم بیاله

از این جهت امکان ذکر کردن یک مبلغ دقیق در این جهت وجود نخواهد داشت و اگر می خواهید که از این موضوع به شکل کامل مطلع شوید، باید با ادیم چرم تماس بگیرید.

سخن پایانی

در مجموعه ادیم چرم به بررسی این موضوع پرداختیم که چرم بیاله چیست؟ حال که با این نوع چرم آشنا شدید، اگر برای استفاده از آن در خصوص اهدافتان به آن نیاز دارید، از طریق ادیم چرم می توانید ثبت سفارش برای خرید این نوع چرم را انجام دهید.

مجموعه ادیم چرم در زمینه فروش انواع چرم مصنوعی وارداتی فعالیت دارد که از بزرگ ترین وارد کننده چرم مصنوعی در ایران است.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه