چرم تمساح

چرم تمساح یکی از زیباترین چرم‌های طبیعت است که توسط بهترین برندهای مد امروز ساخته می‌شود. از این نوع چرم برای تولید کمربند، چرم کیف پول، چرم کفش،چرم پوشاک و موارد دیگر استفاده می‌کنند.

با توجه به اینکه روزانه معیارهای جامعه به نوعی تغییر می‌کند، اما بهتر است به این موضوع توجه کنید که چرم تمساح واقعی به هیچ عنوان از مد نمی‌افتد. در صورتی که از این نوع چرم تمساح به درستی مراقبت شود، به عنوان لوکس‌ترین چرم‌ها می‌توانید تا سالیان بسیار زیاد از آن استفاده کنید.

گونه های مختلف تمساح

امروزه مرغوب ترین چرم کروکودیل از طریق پوست کروکودیل‌هایی که در مزارع مخصوص پرورش یافته‌اند به دست می‌آید که گونه‌های مختلفی از تمساح‌ها وجود دارند ما در این قسمت قصد داریم در مورد گونه‌های مختلف تمساح به چند مورد اشاره کنیم.

  • تمساح آب شیرین
  • تمساح آب شور
  • تمساح نیل
  • تمساح کایمان

پوست هر کدام از این تمساح‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارد؛ بنابراین در صورتی که قصد دارید پوست تمساح یا کروکودیل را با عنوان چرم تمساح بخرید، باید به نوع کالای تولیدی آن دقت کنید.

تولید محصولات با چرم تمساح

چرم اصل را چگونه بشناسیم؟در واقع قبل از پاسخ به این سوال بهتر است به این موضوع اشاره کنیم که پوست تمساح را معمولاً با دو روش پرداخت می‌کنند:

  • شکم کات: رایج‌ترین روشی که برای تولید کالاهای چرمی از آن استفاده می‌کنند، روش شکم کات است که در این روش شکم تمساح حفظ شده و قسمت‌های دیگر پوست تمساح پرداخت می‌شود.
  • برش پشت: معمولا محصولات چرمی که بافت بسیار سختی داشته و از ضخامت بسیار بالایی برخوردارند با این روش پرداخت می‌شوند که در روش برش پشت، پشت تمساح حفظ شده و بقیه قسمت‌های پوست تمساح پرداخت می‌شود.
تولید محصولات با چرم تمساح
تولید محصولات با چرم تمساح

چرم تمساح گران است؟

معمولاً از این نوع چرم تمساح برای ساخت وسایل لوکس استفاده می‌کنند که اکثر برندهای مطرح دنیا جهت ساخت وسایل چرمی مثل چرم مبلمان یا چرم خودرو از پوست تمساح استفاده می‌کنند و اما دلیل گران بودن چرم کروکودیل این است که هزینه‌های پرورش یک تمساح بسیار زیاد است.

در این قسمت در مورد پرورش تمساح‌ها به صورت مفصل صحبت می‌کنیم.

یک سال پرورش ۲۰ الی ۲۴ سانتی‌متر
1/5 سال پرورش ۲۵ الی ۲۹ سانتی‌متر
2 سال پرورش ۳۰ الی ۳۴ سانتی‌متر
2/5 سال پرورش ۳۵ الی ۳۹ سانتی‌متر
۳ سال پرورش ۴۰ الی ۴۴ سانتی‌متر
3/5 سال یا بیشتر از ۴ سال پرورش بیشتر از ۴۵ سانتی‌متر

با توجه به اینکه تمساح‌ها جز حیوانات وحشی هستند و برای اینکه به بلوغ برسند، مطمئناً پوست آن ها دچار زخم یا علائم دیگری خواهد شد؛ به همین دلیل پوست تمساح به شدت گران است. در نتیجه انواع محصولاتی که با این نوع چرم ساخته شده‌اند قیمت بسیار بیشتری نسبت به چرم‌های طبیعی یا چرم مصنوعی دارند.

نحوه تشخیص چرم تمساح اصل

کدام چرم بهتر است؟ بیشتر شرکت‌ها با توجه به اینکه نمی‌توانند از پوست تمساح جهت تولید چرم استفاده کنند، طرح‌های پوست تمساح را در چرم‌ها چاپ می‌کنند که تفاوت نسبتاً زیادی با چرم تمساح واقعی دارند؛ چرا که این نوع چرم واقعی دارای خطوط نامنظم گرد و مربع است.

در صورتی که چرم کروکودیل تقلبی خطوط بسیار منظمی دارد.

نحوه تشخیص چرم تمساح اصل
نحوه تشخیص چرم تمساح اصل

چرم تمساح را از کجا بخریم؟

با توجه به اینکه چرم تمساح یکی از گران‌ترین چرم‌های بازار است؛ بنابراین هر برندی اقدام به تولید آن نمی‌کند. بهتر است برای چرم تمساح را از شرکت‌های معتبر خرید کنید. در صورتی که سوالی در این زمینه دارید یا قصد دارید انواع چرم را با بهترین قیمت خریداری کنید می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه