آیا چرم صنعتی نام دیگر چرم مصنوعی است؟ چرم صنعتی چیست؟ انواع چرم صنعتی چیست؟ چرم صنعتی درجه یک چگونه است؟ کاربرد چرم صنعتی چیست؟ قیمت چرم صنعتی چه قدر است؟ چگونه میتوان چرم صنعتی خریداری کرد؟ در مجموعه وارد کننده و عرضه کننده انواع چرم مصنوعی ادیم، قصد داریم که تمامی این پرسش ها را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما به این منظور همراه بمانید.

چرم انواع مختلفی دارد که مهمترین و لاکچری ترین نوع آن چرم طبیعی است که از طرفداران زیادی در جهان برخوردار است و کالاهایی که توسط آن ساخته می شوند از قیمت بسیار زیادی برخوردار هستند. علاوه بر آن با انواع دیگر چرم نیز رو به رو هستیم که به شکل طبیعی تولید نمی شوند و از طبیعت به دست نمی آید، بلکه انسان با استفاده از ابزار های صنعتی مختلف آن را تولید می کند که آن را چرم صنعتی می نامند.

آیا چرم صنعتی نام دیگر چرم مصنوعی است؟

چرم صنعتی در حالت کلی نام دیگری برای چرم مصنوعی است که با این وجود هر جا این نام را شنیدید، باید آگاه باشید که در واقع منظور همان چرم های صنعتی خواهد بود. اما عده زیادی هنوز با چرم مصنوعی نیز آشنا نیستند و یا از نظر علمی شناخت کافی نسبت به آن ندارند.

 

چرم مصنوعی چیست؟
چرم مصنوعی چیست؟

 

چرم صنعتی چیست؟

چرم صنعتی یا همان چرم مصنوعی در واقع پارچه ای است که پرداخت هایی روی آن صورت گرفته است و هدف از تولید آن در صنایع کشورهای مختلف، تولید متریالی مشابه به چرم طبیعی بوده است تا به این شکل بتوان چرم مصنوعی را جایگزین انواع طبیعی آن کرد و از خطراتی که برای تولید چرم طبیعی به طبیعت، محیط زیست و حیوانات وارد می شود، کاسته گردد.

خوشبختانه تلاش هایی که در این زمینه تا کنون انجام شده است، موجب گردیده تا چرم مصنوعی به خوبی جایگزین چرم طبیعی شود و بتوان آن را در سراسر جهان به منظور اهداف و کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار داد.

 

انواع چرم صنعتی

چرم مصنوعی به خودی خود دارای انواع مختلفی است که مهمترین انواع آن را میتوان از قبیل زیر نام برد:

 • چرم اشبالت
 • چرم اکلیلی
 • چرم طرح دار
 • چرم منفذ دار
 • چرم پلاستیکی
 • چرم مصنوعی وینیل
 • چرم پلی اورتان

چرم صنعتی درجه یک چگونه است؟

چرم مصنوعی با استفاده از مواد اولیه متفاوتی تولید می شود که به کار بردن برخی از این مواد اولیه موجب می گردد تا کیفیت و مقاومت آن به میزان زیادی افزایش یابد و شرایط بهتری را ایجاد کند. در واقع در تولید چرم مصنوعی درجه یک از پلی وینیل کلراید PVC و یا FAUX LEATHER استفاده می شود؛ در حالی که برای ساخت و تولید چرم مصنوعی درجه دوم از ماده اولیه پلی اورتان PU بهره گرفته می شود.

کاربرد چرم صنعتی چیست؟

چرم صنعتی در جامعه ما و سایر کشورهای جهان کاربرد بسیار گسترده و وسعی دارد که مهمترین کاربرد های آن را میتوان از قبیل زیر نام برد:

 • تولید کیف
 • تولید کفش
 • تولید روکش مبل و صندلی
 • تولید روکش صندلی خودرو
 • تولید کمربند
 • تولیدات دیوارپوش
 • تولید سرویس خواب
 • و….

قیمت چرم صنعتی

مسلما کسانی که به دنبال خرید چرم صنعتی هستند، مایلند تا از قیمت آن مطلع گردند که در این رابطه باید گفت، قیمت چرم مصنوعی بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود و تا زمانی که عوامل موثر در قیمت را مشخص نکنید، امکان تعیین هزینه آن وجود نخواهد داشت. مهمترین مسائلی که در قیمت چرم صنعتی دخیل هستند، به شرح زیر می باشند:

نوع چرم مصنوعی

همانطور که در بخش های فوق اشاره کردیم، چرم مصنوعی انواع مختلفی دارد که هر یک از انواع آن از قیمت مختص به خود برخوردار هستند و برای تعیین قیمت باید حتما نوع چرم مورد نظر خود را مشخص کنید.

فروشگاه ارائه دهنده آن

فروشگاه هایی که چرم مصنوعی را در انواع مختلف آن ارائه می دهند، ممکن است که به شکل واسطه فروش باشند و یا مستقیما تولیدات خود را ارائه دهند. با این وجود فروشگاه هایی که تولیدات خود را ارائه می کنند با قیمت مناسب تری چرم را در اختیار شما قرار می دهند و به همین دلیل باید حتما برای کاهش هزینه ها به فروشگاه توجه داشته باشید.

کیفیت چرم مصنوعی

همانطور که در بخش های فوق اشاره شد، کیفیت چرم مصنوعی نیز متفاوت است و انواع درجه یک آن از قیمت بیشتری در مقایسه با انواع بی کیفیت تر برخوردار هستند.

متراژ چرم صنعتی

چرم مصنوعی را میتوان به صورت خام و متری تهیه کرد که اگر بخواهید آن را به صورت متری تهیه کنید، مسلما متراژ آن در هزینه های شما موثر واقع می شود و هر چه قدر که متراژ بیشتری تهیه کنید، هزینه نیز بیشتر می شود.

طراحی چرم مصنوعی

چرم صنعتی با طراحی های مختلفی تولید می شود و برخی از انواع آن ساده و بدون طرح هستند که در برخی از مواقع طرح دار بودن و یا ساده بودن چرم نیز در هزینه آن دخیل است.

سازنده و تولید کننده چرم

سازندگان و تولید کنندگان چرم صنعتی در کشور ما و سایر کشورهای جهان متفاوت هستند و آن را با برند مختص به خود راهی بازار می کنند. به همین جهت تولید کننده چرم را نیز باید در هزینه دخیل بدانید. علاوه بر آن توجه داشته باشید که چرم صنعتی وارداتی از انواع داخلی آن گران قیمت تر خواهد بود.

خرید چرم صنعتی

اگر قصد دارید که برای خرید چرم صنعتی اقدام کنید، بهتر است که آن را از طریق فروشگاه ها و عرضه کننده های معتبر مانند: ادیم چرم تهیه نمایید. ادیم چرم چنین امکانی را به وجود آورده است که چرم را در انواع مختلف آن و در بهترین کیفیت ها بتوانید تهیه کنید.

لازم به توضیح است که این مجموعه چرم مصنوعی وارداتی را به شما عزیزان عرضه می کند و بهترین چرم های جهان را به ایران وارد می نماید.

سخن پایانی

چرم صنعتی که از زوایای مختلف بررسی شد، در امور و صنایع مختلف به کار برده می شود و جایگاه بسیار پر اهمیتی دارد. در صورت نیاز به ثبت سفارش برای خرید چرم مصنوعی از طریق تلفن های تماس با ما در ادیم چرم تماس بگیرید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه