چرم مصنوعی برای تولید

در چرم مصنوعی برای تولید چه فرآیند هایی طی می شود؟ چرم مصنوعی بدیهی است که شبیه چرم واقعی طراحی شده است، اما سطح چرم مصنوعی یکنواخت است. (الگوی بسیار منظم و یکنواخت نشان دهنده این است که یک قطعه ماشینی است.)

چرم مصنوعی حتی در مقایسه با چرم واقعی نیز سرد و غیر طبیعی است. وقتی انگشت خود را روی سطح چرم مصنوعی فشار می دهید، به جای اینکه مانند چرم واقعی کشیده یا چروک شود، مواد مصنوعی به سادگی زیر انگشت شما فرو می رود و در عین حال شکل خود را حفظ می کند.

چرم مصنوعی به دلیل مواد شیمیایی به کار رفته در تولید آن، بوی پلاستیک می‌دهد. (اگر بوی پلاستیک و شیمیایی به مشام می رسد، می توانید شرط ببندید که چرم مصنوعی است.)

در این مقاله ما قصد داریم در مورد فرایند تولید چرم مصنوعی با شما صحبت کنیم؛ بنابراین توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه بمانید.

فرآیند ساخت چرم مصنوعی برای تولید

این فرایند به شکل زیر است:

مرحله 1: پایه پارچه ای که چرم در آن ساخته می شود را انتخاب می کنند

بسته به نحوه استفاده از چرم، باید پایه پارچه چرم ای متفاوتی را انتخاب کنید. اگر به دنبال ساخت چرم مبلمان یا چرم دکوراسیون هستید، پایه پارچه سفت و ضخیم خواهد بود که به محصول نهایی استحکام می بخشد.

بیشتر تولید کنندگانی که قصد ساخت چرم کیف یا چرم کفش را دارند، معمولاً پارچه‌ای را انتخاب می‌کنند که انعطاف پذیرتر بوده و وزن سبکی دارد.

مرحله 2: پایه پارچه را با مواد شیمیایی مبتنی بر پلاستیک می پوشانند

از اینجاست که فرآیند ساخت “چرم” آغاز می شود. ماده شیمیایی مبتنی بر پلاستیک، به شکل مایع خود، روی پایه پارچه پوشانده می شود.

مرحله 3: دوباره آن را می پوشانند

یک تولید کننده مصنوعی خوب، پایه پارچه را بار دوم با لایه دیگری از مواد شیمیایی مبتنی بر پلاستیک می پوشاند. دلیل اینکه آنها این کار را دو بار انجام می دهند این است که مطمئن شوند هر گونه نقص در لایه اول در طول لایه دوم اصلاح می شود. به این ترتیب، می توانید مطمئن شوید که یک پوشش کامل و ضخیم از ماده شیمیایی وجود دارد.

مرحله 4: با کاغذ آزاد فشار می دهند

آخرین مرحله جایی است که همه چیز با هم جمع می شود. هنگامی که چندین پوشش ساخته شد، یک کاغذ آزاد بر روی همه چیز پایین می آید و توسط یک غلتک هیدرولیک تحت فشار قرار می گیرد.

کاغذ آزاد اصطلاح دیگری برای کاغذ ضخیم با الگوی چرم مانند (یا هر نوع دیگری) است که در آن شیار شده است. بنابراین، هنگامی که این کاغذ بر روی لایه شیمیایی نیمه خشک فشرده می شود، همان الگوی روی محصول نهایی ظاهر می شود

آیا چرم مصنوعی ماندگاری دارد؟

چرم مصنوعی تقریباً به اندازه چرم واقعی دوام نمی آورد و متأسفانه وقتی شروع به فرسودگی می کند، به طرز جذابی فرسوده نمی شود. این بسیار ارزان تر از چرم واقعی است، که خوب است – زیرا شما مرتباً آن را تعویض خواهید کرد.

مزایا و معایب چرم مصنوعی PU

من فقط برای شما توضیح دادم که رایج ترین نوع چرم مصنوعی چگونه ساخته می شود. فراوان ترین و ساخته شده ترین چرم از دو نوع ماده شیمیایی ساخته می شود: پلی اورتان (PU) و پلی وینیل کلراید (PVC)

این دو از سوخت‌های فسیلی مشتق شده‌اند و به همین دلیل بخشی از خانواده پلاستیک‌ها هستند.

مزایا:

  • ارزان: ساخت آن از هر چرم گیاهی دیگر ارزانتر است
  • همه کاره: تقریباً برای هر چرم مانندی استفاده می شود. جلد نوت بوک، صندلی ماشین، مبلمان، لباس چرمی و موارد دیگر.
  • بادوام: چرم پی وی سی کاملا بادوام است و سال ها برای شما دوام می آورد. از این رو، این ها برای داشبورد خودرو برای اکثر خودروهای متوسط تا کم قیمت استفاده می شود.
مزایا و معایب چرم مصنوعی PU
مزایا و معایب چرم مصنوعی PU

معایب:

  • پایدار نیست: سازگار با محیط زیست نیست
  • عملکرد: هیچ انعطافی برای چرم PU و PVC وجود ندارد. همچنین لکه می‌کند و رنگ آن محو می‌شود که می‌تواند ظاهر ناخواسته‌ای به چرم شما بدهد.

خرید چرم مصنوعی برای تولید

در صورتی که قصد دارید چرم مصنوعی برای تولید را با بهترین کیفیت و قیمتی مقرون به صرف خریداری کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً با مجموعه ادیم چرم در تماس باشید.

ما در مجموعه خود چرم‌های مصنوعی از جمله چرم مصنوعی کیف زنانه، چرم مصنوعی اکلیلی، چرم مصنوعی کفش زنانه و … بسیار با کیفیتی ارائه می‌کنیم که بیشتر مشتریان ما از کیفیت و قیمت آن بسیار راضی هستند. در صورتی که قصد مشاوره دارید حتماً با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه