چرم مصنوعی پشت نمدی

چرم مصنوعی پشت نمدی چیست؟ انواع چرم مصنوعی پشت نمدی چیست؟ کاربرد این محصول چیست؟ قیمت چرم مصنوعی پشت نمدی چه قدر است؟ چرم مصنوعی ارزان را کجا می توان خرید؟ در ادیم چرم با ما همراه باشید تا به پاسخ این پرسش ها دست یابید.

چرم مصنوعی یا به عبارت دیگر چرم صنعتی از انواع مختلفی برخوردار است که در شرایط متفاوتی تولید می شود. به این شکل که متریال اولیه مورد استفاده در تولید انواع چرم گوناگون هستند. با این وجود هر یک از انواع چرم مصنوعی را می توان در برگیرنده ویژگی های متفاوتی دانست.

این محصول یکی از انواع گونه های چرم است که در ایران تولید می شود و در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

چرم مصنوعی پشت نمدی چیست؟

این محصول که به آن چرم پشت نمدی یا چرم نمدی نیز گفته می شود، به گونه هایی از چرم گفته می شود که از نمد به عنوان آستر برای آن استفاده می شود و لایه ای از جنس نمد در پشت آن قرار داده می شود.

لازم به توضیح است که نمد یکی از انواع منسوجات سنتی ایران است که با استفاده از پشم تولید می شود و بر اساس زبان فرانسوی تحت عنوان فوتر شهرت پیدا کرده است.

ویژگی های چرم پشت نمدی چیست؟

از مهمترین ویژگی های چرم نمدی مصنوعی باید گفت که این نوع چرم از وزن سبکی برخوردار است و در متراژ بالا میتوان آن را تهیه نمود تا در راستای اهداف مختلف از آن استفاده کرد.

این چرم دارای استحکام قابل قبول و مناسبی است که بدون ضایعات و به صورت یکدست تولید می شود. علاوه بر آن باید اشاره کنیم که تنوع در طرح و رنگ این نوع چرم مصنوعی نیز بسیار بالا است.

 

چرم مصنوعی پشت نمدی
چرم مصنوعی پشت نمدی

انواع چرم مصنوعی

چرم پشت نمدی از نظر طراحی ظاهری دارای انواع مختلفی است که هر یک از آنها ویژگی های مخصوص به خود را دارند. مهمترین انواع چرم مصنوعی پشت نمدی از قبیل زیر هستند:

چرم پوست ماری

چرم پوست ماری همان طور که از نام آن پیدا است، بر اساس طراحی روی پوست مار تولید می شود و ظاهری شبیه به پوست مار با رنگبندی های مختلف بر روی آن ایجاد می گردد.

چرم اکلیلی

چرم اکلیلی ظاهری براق و جذاب دارد که ذرات اکلیل روی آن کار می شود و در مواقع خاصی از این نوع چرم استفاده می شود. به عبارت دیگر چرم مصنوعی اکلیلی اغلب برای تولید پوشاک، مبل و یا روکش صندلی استفاده نمی شود.

چرم خال خالی

چرم خال خالی نوعی چرم مصنوعی است که از طرح خال خالی روی آن استفاده می شود و معمولا این نوع چرم را از انواع پشت نمدی تولید می کنند.

چرم تمساح

چرمی که ظاهری شبیه به پوست تمساح داشته باشد را چرم تمساح می گویند که معمولا در آن سطح چرم از مربع های کوچک و بزرگ پوشانده می شود تا به این شکل تداعی کننده پوست تمساح واقعی باشد. این نوع چرم به وفور در تولید کیف و کفش استفاده می شود و از انواع چرم مصنوعی پشت نمدی به حساب می آید.

کاربرد چرم مصنوعی پشت نمدی چیست؟

چرم نمدی در زمینه های مختلفی در کشورهای مختلف جهان به کار برده می شود که مهمترین کاربردهای آن از قبیل زیر خواهند بود:

  • تولید انواع کیف برای زنان، مردان و کودکان
  • تولید انواع گونه های کفش زنانه، مردانه و بچگانه
  • تولید انواع پوشاک
  • تولید مبلمان
  • تولید روکش صندلی
  • تولید تودوزی و روکش صندلی خودروهای مختلف
  • تولید کمربند
  • تولید جاکلیدی
  • ساخت و تولید قاب عینک
  • و…..

به صورت کلی باید گفت که استفاده از چرم نمدی در صنایع مختلف بسیار زیاد است و کاربردهای بسیار وسیعی دارد.

ویژگی های چرم مصنوعی نمدی که در بخش های فوق به آن ها اشاره شد، باعث می شوند تا این نوع چرم در صنایع به وفور مورد استفاده قرار بگیرد. اما علاوه بر آنها، باید گفت که این نوع چرم از قیمت مناسبی برخوردار است و به همین دلیل به کار بردن آن در صنایع مختلف موجب می شود که هزینه ها به شدت کاهش یابد در حالی که دوام و ماندگاری چرم نمدی نیز بالا است.

قیمت چرم مصنوعی پشت نمدی چه قدر است؟

چرم پشت نمدی قیمت مشخصی ندارد و یا به عبارت دیگر نمی توان به این شکل مبلغی برای آن تعیین کرد زیرا قیمت چرم مصنوعی نمدی بر اساس مسائل مختلفی تعیین می شود که این مسائل از قبیل زیر در نظر گرفته می شوند:

نحوه خرید چرم نمدی

چرم نمدی را میتوان به صورت متری، رولی یا … تهیه کرد و در راستای اهداف مورد نظر به کار برد که این مساله در هزینه موثر است زیرا معمولا هزینه آن به صورت متری محاسبه می شود و هر چه قدر که متراژ چرم افزایش یابد، هزینه نیز بیشتر می شود.

فروشنده چرم پشت نمدی

تولید کنندگان و عرضه کنندگان بسیار متعددی در کشور ارائه دهنده چرم پشت نمدی هستند و آن را در اختیار مردم قرار می دهند که فروشنده ای که از آن خرید انجام می دهید به میزان زیادی در این زمینه موثر است زیرا هر فروشنده شرایط خود را دارد و با قیمت متفاوتی چرم مصنوعی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

نوع چرم مصنوعی نمدی

همانطور که در بخش های فوقانی اشاره شد، چرم مصنوعی انواع مختلفی دارد که هر یک از انواع آن از هزینه متفاوتی برخوردار هستند. به عنوان مثال: شما عزیزان برای خرید چرم اکلیلی باید هزینه متفاوتی از چرم پوست ماری بپردازید. در نتیجه نوع چرم نمدی نیز در گروه عوامل موثر در هزینه به حساب می آید.

کلام پایانی

چرم مصنوعی پشت نمدی یا چرم صنعتی در انواع ذکر شده آن را میتوانید از مجموعه ادیم چرم تهیه کنید. این مجموعه ارائه دهنده بهترین انواع چرم های مصنوعی در کشور است که با قیمت مناسب میتوانید خرید خود را به صورت متری یا رولی از آن انجام دهید.

برای کسب اطلاع از قیمت چرم مصنوعی پشت نمدی یا موارد دیگر، با ما از طریق تلفن های تماس در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه