چگونه از مبلمان چرمی مصنوعی استفاده کنیم؟

چگونه از مبلمان چرمی مصنوعی استفاده کنیم؟ آیا از نحوه نگهداری مبل چرم مصنوعی مطلع هستید؟ همه انواع مبلمان که با متریال های مختلف تولید و ساخته می شوند، نحوه نگهداری مختص به خود را دارند که اگر افراد این شرایط را به خوبی رعایت کنند برای مدت زمان بیشتری می توانند از مبلمان استفاده نمایند و زیبایی آنها را حفظ کنند.

در این میان، مبلمانی که با چرم مصنوعی ساخته می شوند نیز از شرایط نگهداری مخصوص به خود برخوردار هستند که باید آنها را رعایت کنید تا طول عمر مبلمان افزایش یابد و دچار آسیب نشود.

از طرف دیگر، نحوه استفاده از مبلمان چرمی نیز مساله مهمی است که به تمامی این مسائل در ادیم چرم می پردازیم.

چگونه از مبلمان چرمی مصنوعی استفاده کنیم؟

مبلمانی که با چرم مصنوعی ساخته می شوند، معمولا برای فضاهایی مانند: شرکت ها و ادارات کاربرد دارند زیرا شست و شوی آنها آسان تر از سایر متریال است و با روش های ساده تری می توان به تمیز کردن انها پرداخت.

اما با این وجود مبلمان چرمی در خانه نیز به کار برده می شوند که توصیه می کنیم از این نوع مبلمان برای قسمت نشیمن اختصاصی استفاده کنید و از به کار بردن آن برای بخش پذیرایی از مهمان بپرهیزید تا تاثیرات بهتری بر روی دکوراسیون داخلی و شرایط استفاده از مبلمان بگذارید.

زیرا مبلمان چرمی برای پذیرایی از مهمانان در خانه مناسب نیستند و به کار بردن آنها برای بخش کتابخانه، حال اختصاصی و اتاق خواب مناسب تر است.

 نگهداری مبل چرم مصنوعی

حال که دانستیم در چه فضاهایی و چگونه از مبلمان چرمی مصنوعی استفاده کنیم، نوبت به نحوه نگهداری مبل چرم مصنوعی می رسد. نگهداری از مبلمان چرم مصنوعی می تواند آسان یا سخت باشد. زیرا از برخی جهات انجام این کار آسان است اما از زوایای دیگری نیز می تواند سخت باشد.

چرم مبلمان به سرعت ممکن است که دچار خط و خش شود و یا پارگی هایی بر روی آن ایجاد شود که به همین دلیل باید از تماس هرگونه اشیای نوک تیز با آن جلوگیری کنید تا مانع از پاره شدن آن شوید.

به عبارت دیگر

مبلمان چرم مصنوعی در مقایسه با سایر پارچه ها و متریال با سرعت بیشتری در برخورد با اشیای نوک تیز واکنش نشان می دهند که این موضوع جنبه سخت نگهداری از مبلمان چرمی است.

بیشتر بخوانید: چطور مبل چرم را تمیز کنیم

اما نگهداری چرم مصنوعی مبلمان در خصوص نظافت و تمیز کردن آن کار بسیار آسانی است و به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

همان طور که می دانید

مبلمان پارچه ای که زود چرک می شوند، نیاز به صرف ساعت زیادی برای تمیز کاری دارند اما مبلمان چرم مصنوعی به راحتی توسط یک پارچه نم دار و یا برس های نرم در کوتاه ترین زمان تمیز می شوند.

شستشوی مبل چرم مصنوعی

شستشوی مبل چرم مصنوعی مساله مهمی است که باید حتما به آن توجه داشته باشید. برای شست و شوی صحیح این نوع مبلمان بهتر است که به موارد زیر دقت کنید:

در مرحله اول:

ابتدا مبلمان را به وسیله جاروقی تمیز کنید و ذرات ریخته شده  بر روی آن را جمع کنید و جارو را به آرامی در فرو رفتگی ها و شکاف های مبل وارد کنید تا ذرات جمع شده در آنها نیز جمع آوری شوند.

مبل چرمی
مبل چرمی

در مرحله دوم:

در ادامه نوبت به شست و شوی مبل می رسد که در این بخش باید از موادی برای شست و شو استفاده کنید که با جنس چرمی مبل سازگار باشد و باعث خشک شدن و ترک خوردن آن نشود.

به عنوان مثال:

برای شستشوی مبل چرم مصنوعی می توانید از سرکه سفید به همراه روغن کتان استفاده کنید و این مواد را با هم مخلوط کنید تا در نهایت به کمک یک پارچه نرم و تمیز آن را بر روی مبلمان چرم مصنوعی بکشید تا مبلمان تمیز شود.

به کار بردن این ترکیب موجب می شود که مبلمان به خوبی تمیز شوند و از طرف دیگر مانع از خشک شدن، ترک خوردن یا پوسته پوسته شدن مبل می شود.

زمانی که این کار را انجام دادید، باید یک پارچه تمیز و خشک را بر روی مبلمان بکشید تا نم آن گرفته شود و رطوبت آن از بین برود.

اما با این وجود بهتر است که

به مدت چند ساعت از نشستن بر روی مبلمان چرمی پس از تمیز کردن آن پرهیز کنید تا رطوبتی که به عمق آن نفوذ کرده است نیز از بین برود.

3 نکته مهم در رابطه با استفاده از مبلمان چرم مصنوعی

علاوه بر نگهداری و شستشوی مبلمان چرم مصنوعی مسائل دیگری نیز وجود دارند که بهتر است تا برای افزایش طول عمر این نوع مبلمان به آنها توجه داشته باشید که این نکات در جهت نگهداری از چرم مصنوعی مبلمان از قبیل زیر هستند:

1) نگهداری مبلمان در فضاهایی که آفتاب شدید نداشته باشند

آفتاب یکی از عواملی است که موجب ترک خوردن و آسیب دیدن چرم مصنوعی می شود و به همین دلیل بهتر است تا مبلمان چرمی را در فضاهایی که آفتاب شدید در آنجا تابیده می شود، استفاده نکنید. در غیر این صورت سرعت آسیب دیدن دکوراسیون مبل چرم افزایش می یابد.

2) پرهیز از به کار بردن مبلمان چرمی در اتاق کودک

مبلمان چرمی مصنوعی گزینه مناسبی برای اتاق کودکان نیست و بهتر است که برای طراحی فضای اتاق کودکان از مبلمانی با سایر متریال استفاده کنید؛ زیرا مبل چرم مصنوعی در برابر اشیای نوک تیز و شیطنت های کودکان مقاومت خوبی ندارد و به سرعت دچار آسیب می شود.

مبلمان چرمی
مبلمان چرمی

3) توجه به فضا برای استفاده از مبل چرمی

در کل بهتر است که برای استفاده از این نوع مبلمان به فضای مورد نظر خود توجه داشته باشید و متناسب با آن از مبلمان چرمی استفاده نمایید تا تاثیر و نتیجه خوبی داشته باشد و شرایط مناسبی به وجود آید.

سخن پایانی

در ادیم چرم بررسی کردیم که چگونه از مبلمان چرمی مصنوعی استفاده کنیم و همچنین نحوه شستشو و نگهداری از آن را نیز شرح دادیم. با توجه به این موارد میتوانید به خوبی از مبل چرم مصنوعی در فضاهای مختلف استفاده کنید.

برای خرید چرم مصنوعی مبلمان در طرح و رنگ های بسیار متنوع نیز میتوانید از ادیم چرم که یکی از بهترین وارد کننده چرم مصنوعی در ایران است، خرید آن را انجام دهید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه