چگونه از کفش چرم مراقبت کنیم؟

چگونه از کفش چرم مراقبت کنیم؟ کفش چرم یکی از محبوب ترین انواع کفش برای بانوان و آقایان است که از دیرباز مورد استفاده قرار می گرفته است و از انجایی که کفش های چرمی هیچ گاه از مد نمی افتند دائما توسط زنان و مردان استفاده می شوند و همیشه مورد پسند و محبوب هستند.

چرم های مختلفی برای تولید کفش چرم به کار برده می شوند که به صورت کلی انها را به دو دسته از قبیل: کفش چرم طبیعی و کفش چرم مصنوعی تقسیم بندی می کنند. نگهداری از کفش چرمی شرایط خاصی دارد که اگر به درستی از آن مراقبت شود می توان تا مدت ها کفش چرمی را مورد استفاده قرار داد

نگهداری از کفش چرم مصنوعی چگونه است؟ نحوه نگهداری  از چرم کفش در کمد به چه شکل است؟ به کفش چرم چی بزنیم؟ آیا وازلین برای کفش چرم مناسب است؟ در ادیم چرم با ما همراه باشید تا به بررسی این مسائل بپردازیم.

 5 نکته ضروری در مراقبت از کفش چرم

مراقبت از کفش چرم زنانه و مردانه کار سختی نیست و به راحتی با رعایت کردن چند مورد میتوان از کفش های چرمی مراقبت کرد و مانع از آسیب دیدن آنها شد. به این منظور کافی است تا موارد ذکر شده در زیر را رعایت کنید:

1) تمیز نگه داشتن کفش

کثیف شدن کفش های چرمی و گرد و غبار گرفتن آنها موجب کاهش طول عمر و دوام کفش چرمی می شود. به همین دلیل اولین مساله ای که برای مراقبت از کفش چرم زنانه و مردانه باید انجام دهید، تمیز نگه داشتن کفش چرمی است.

2) جلوگیری از فشار آمدن به کفش چرم

زمانی که از کفش چرم استفاده می کنید و یا آن را به کار نمی برید باید به شکلی از آن مراقبت کنید که از فشار وارد شدن به کفش جلوگیری شود و کفش تحت فشار قرار نگیرد. زیرا چرم کفش آسیب پذیر است و در معرض فشار میتواند پاره یا سوراخ شود و یا ترک بخورد.

به کفش چرم چی بزنیم
به کفش چرم چی بزنیم

3) پرهیز از نگهداری کفش چرمی در نایلون

نگهداری از کفش چرم مصنوعی ورنی یا طبیعی در نایلون موجب می شود که طول عمر آن کاسته شود و اکسیژن مورد نیاز برای چرم تامین نشود. به همین دلیل باید حتما از قرار دادن کفش چرمی در نایلون در مواقعی که از آن استفاده نمی کنید بپرهیزید تا اکسیژن رسانی به کفش به خوبی انجام شود.

4) استفاده از کیسه های پارچه ای برای نگهداری کفش

از بهترین گزینه ها برای نگهداری کفش چرم مردانه یا زنانه این است که آن را داخل کیسه های پارچه ای و منفذ دار قرار دهید تا اکسیژن رسانی به آن انجام شود. در چنین شرایطی کفش داخل کیسه را جایی قرار دهید که تحت فشار نباشد.

5) قرار دادن کفش در دما و شرایط محیطی مناسب

کفش چرم مردانه و زنانه به میزان زیادی از شرایط جوی تاثیر می گیرند و نباید در هوای خیلی گرم یا فضاهای مرطوب نگهداری شوند. بلکه بهتر است تا آن ها را در دمای مناسب و فضاهای تاریک نگهداری کنید تا در معرض نور مستقیم آفتاب نباشند و رطوبت در محل نگهداری انها وجود نداشته باشد.

نحوه نگهداری کفش چرم در کمد

اغلب زنان و مردان کفش های چرمی خود را که به ندرت از انها استفاده می کنند در داخل کمد یا جاکفشی قرار می دهند. نگهداری از کفش در کمد و جاکفشی گزینه بسیار مناسبی است اما به شرطی که کفش در موقعیت خوبی قرار گرفته باشد و تحت فشار نباشد و از طرف دیگر موارد ذکر شده در فوق برای آن رعایت شده باشد.

چنانچه قصد دارید که کفش چرم را در کمد نگهداری کنید از این امکان برخوردار هستید که آن را داخل جعبه کفش قرار دهید و در فضای مناسب کمد بگذارید.

به کفش چرم چی بزنیم؟

کسانی که از کفش چرم مردانه یا زنانه استفاده می کنند با این پرسش رو به رو هستند که به کفش چرمی خود چی بزنند. در این خصوص باید گفت که به این منظور میتوان از واکس مخصوص کفش چرم استفاده کرد و یا به کمک روغن کفش چرمی را تمیز نمود.

واکس و روغن کفش چرم را نیز میتوانید از طریق فروشگاه های فعال در حوزه چرم و یا کفاشی ها به راحتی تهیه کنید. به کار بردن این موارد هم در زیبایی و هم در افزایش دوام کفش موثر است.

بهترین روغن برای کفش چرم چیست؟

برای کفش چرم از روغن های مختلفی استفاده می شود که بهترین روغن برای چرم مصنوعی را میتوان موارد ذکر شده در زیر مد نظر قرار داد:

بهترین روغن برای کفش چرم مردانه و زنانه روغن نارگیل، روغن زیتون و روغن بادام هستند که از جمله روغن های گیاهی به حساب می آیند و به راحتی در ایران قابل تهیه می باشند.

علاوه بر این موارد در خصوص تمیز کردن و نگهداری از کفش چرم میتوانید از روغن جوجوبا و آووکادو نیز استفاده کنید اما این دو گزینه در مقایسه با موارد فوق نادرتر هستند و ممکن است تا به راحتی قادر به تهیه آنها نباشید.

آیا وازلین برای کفش چرم خوب است؟

آیا وازلین برای چرم خوب است؟ برخی از افراد مایل به استفاده از وازلین برای تمیز کردن کفش چرمی خود هستند که در این خصوص باید گفت وازلین برای کفش چرم خوب است و میتوان از آن استفاده کرد.

اما توجه داشته باشید که

به کار بردن مداوم و دائمی وازلین برای کفش چرمی مناسب نیست و باید در فواصل زمانی مشخص از آن استفاده کنید و بیش از حد آن را به کار نبرید.

وازلین برای کفش چرم
وازلین برای کفش چرم

لازم به ذکر است که وازلین را میتوانید برای تمامی انواع گونه های کفش چرمی مورد استفاده قرار دهید.

سخن پایانی

مراقبت از کفش چرم اهمیت بسیار زیادی دارد که باید حتما آن را رعایت کنید و با به کار بردن موارد ذکر شده در فوق و توجه به آنها میتوانید شرایط خوبی در نگهداری از کفش چرم خود داشته باشید.

برای تولید کفش چرمی از انواع مختلف چرم استفاده می شود که می توانید بهترین چرم مصنوعی کیف و کفش را از ادیم چرم که بهترین وارد کننده چرم مصنوعی در ایران است، تهیه کنید. به این منظور با ما در ارتباط باشید.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه