چگونه چرم مصنوعی را براق کنیم

چگونه چرم مصنوعی را براق کنیم؟ چرم مصنوعی از جمله ملزوماتی است که امروزه رد پای آن را در هر محیطی می توانیم مشاهده کنیم. به عنوان مثال مبل های تولید شده از چرم مصنوعی بسیار شیک هستند و طرفداران خاص خود را دارند.

یا حتی برخی از افراد هستند که از چرم مصنوعی در لباس پوشیدن روزمره خود استفاده کرده و علاقه دارند تا کت های چرمی، چرم کیف و حتی چرم کفش را خریداری کنند. در چنین شرایطی این سوال در ذهن پیش می آید که روش تمیز کردن ملزومات چرمی به چه شکل است؟

یا اینکه باید چگونه چرم مصنوعی را براق کنیم؟

برای یافتن پاسخ پرسش هایی از این قبیل تا ادامه مطلب با ما همراه باشید.

روش های براق کردن چرم مصنوعی

چگونه چرم مصنوعی را براق کنیم؟ چرم مصنوعی در دراز مدت و در اثر استفاده نادرست می تواند دچار پوسته پوسته شدن، شکستگی، خشک شدن و در نهایت کدری شود؛ در این شرایط افراد فکر می کنند که چگونه چرم مصنوعی را براق کنیم؟

برای رفع کدری یک محصول چرمی و براق شدن آن می توان از محصولات زیر کمک گرفت:

● از واکس های مخصوص چرم استفاده کنید.
● روغن های طبیعی مانند روغن زیتون بسیار کاربردی هستند.
● از روغن بچه کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید:

● وازلین و روغن کتان را فراموش نکنید.
● لایه داخلی پوست موز و پوست پرتقال برای براق کردن کیف و کفش چرمی مناسب است.

چگونه براقیت چرم مصنوعی را حفظ کنیم؟

چگونه چرم مصنوعی را براق کنیم؟ همان طور که بیان شد ملزومات تولید شده از چرم مصنوعی در چند سال اخیر بسیار پرطرفدار و پرفروش بوده است؛ به همین دلیل برای طولانی تر کردن عمر چرم مصنوعی وسایل بهتر است از نکات مراقبتی و شیوه صحیح استفاده از آن ها آگاهی کامل داشته باشیم.

چگونه براقیت چرم مصنوعی را حفظ کنیم؟
چگونه براقیت چرم مصنوعی را حفظ کنیم؟

در ادامه مهمترین نکاتی را که باید در رابطه با ملزومات چرم مصنوعی بدانید، برای شما عزیزان آورده ایم.

دور نگه داشتن چرم مصنوعی از تابش نور خورشید

تابش مستقیم نور خورشید، دشمن چرم است؛ زیرا در دراز مدت این نور باعث خشک شدن چرم و در نهایت شکنندگی و پوسته پوسته شدن آن می شود. اگر مبل های منزل یا چرم دکوراسیون و محیط کار شما از جنس چرم مصنوعی است حتما برای پنجره ها پرده تهیه کنید یا آن ها را در قسمتی قرار دهید که در معرض نور خورشید نباشند.

برای کیف و کفش های چرمی هم می توانید از واکس های مخصوص استفاده کنید تا کمتر آسیب ببینند.

قرار دادن چرم مصنوعی در محیط های خشک و خنک

محصولات چرمی حتما باید در محیط های خشک و خنک نگهداری شوند؛ چرا که رطوبت یکی دیگر از عامل های خرابی چرم است. با گذشت زمان نم و رطوبت به چرم نفوذ کرده و باعث به وجود آمدن کپک در آن می شود.
پیشنهاد می شود برای جلوگیری از ترک خوردن و شکنندگی چرم مصنوعی، حتما آن را در یک محیط خشک و خنک و به دور از رطوبت قرار دهید.

درست خشک کردن چرم مصنوعی

اگر در فصل های بارانی سال، کت و یا کاپشن چرمی شما خیس شد باید سریع برای خشک کردن آن اقدام کنید. این عمل را حتما با یک دستمال پارچه ای خشک انجام دهید و سعی نکنید از آتش و حرارت کمک بگیرید؛ چرا که حرارت موجب خشک شدن چرم و کمتر شدن عمر آن می شود‌.

تمیز کردن چرم مصنوعی به شیوه صحیح

چرم مصنوعی در دکوراسیون داخلی ذرات خاک را به خود جذب می کند؛ حتما هر هفته سطح وسایل چرمی را با یک پارچه نمدار تمیز کنید. توجه داشته باشید که به هیچ وجه از شوینده های شیمیایی نظیر مایع ظرفشویی، سفید کننده و … برای تمیز کردن چرم مصنوعی استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید:

این شوینده ها باعث خشک شدن سطح چرم، ترک برداشتن آن و در نهایت از دست رفتن ظاهر براق و زیبای چرم می شوند.

تمیز کردن چرم مصنوعی به شیوه صحیح
تمیز کردن چرم مصنوعی به شیوه صحیح

سخن پایانی

وقتی سوال پیش می آید که چگونه چرم مصنوعی را براق کنیم؟ یکی از مواد بالا برای رفع این مشکل پیشنهاد می شود. فقط کافی است چند قطره از هر مواد روغنی را با یک دستمال تمیز و نرم روی سطح چرم مصنوعی کیف زنانه بکشید تا دوباره براق شود و ظاهر جذاب و زیبای آن نمایان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه